Откако експериментот за крстосување низ паркот е уништен од еден телефонски повик, 29-годишниот дизајнер на видеоигри, Патрик, се среќава со своите најдобри пријатели, цимерот Агустин (31) и Дом (39), за да разговараат за претстојната свадба на бившиот на Патрик. Следното утро, Агустин се согласува да се пресели кај своето момче Френк во Оукленд, иако се прашува дали тоа е вистинскиот потег. Дом, кој со години е келнер во истиот ресторан, ѝ кажува на цимерката Дорис дека размислува повторно да се поврзе со старата симпатија Итан, за кого преку „Фејсбук дознал дека има успешна кариера со недвижности.

Беше на каналите:

HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Лекар по поруџбини (2009)

  image
  УСА-ина најновија оригинална серија, „Доктор на наруџбу“, бави се младим доктором Ханком Лаwсоном (Марк Феуерстеин – „Што жене воле“, „Баш као она“, „Добро јутро,...
 • Пси лају, ветар носи (2017)

  image
  Телевизијска серија "Пси лају, ветар носи", према сценарију Радоша Бајиќа, а у режији Јелене Бајиќ-Јочиќ, реализована је у продукцији Радио-телевизије Србије и...
 • Викенд са ќалетом (2021)

  image
  Од творца филмова „Кад порастем биќу Кенгур“, „Седам и по“, “Чекај ме ја сигурно неќу доќи”, “Смрт човека на Балкану”, “Смрдљива бајка” - Мирослава Момчиловиќа на...
 • Утре за денес (2010)

  image
  Утре за денес е македонска комична серија во која се работи за семејството Броз, македонско семејство од средната класа кое се обидува да ги преживее...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.