Во високотехнолошкиот натпревар во модерната Силициумска Долина, луѓето кои се најквалификувани за успех се најмалку способни да се справат со него. Мајк Џаџ („Канцеларија“) го носи својот уникатен хумор во оваа нова хумористична серија.
Ричард е интровертен компјутерски програмер кој живее во инкубаторот за почетници наречен „Хакер Хостел“ заедно со својот најдобар пријател Големата Глава, со помпезниот Гилфојл и со саркастичниот Динеш. Овие општествени отпадници живеат под будното око на Ерлих, арогантен милионер од ерата „дот-ком“, кој им дозволува да престојуваат во неговата куќа бесплатно, само за да добива десетпроцентен удел во нивните проекти. Откако создава пребарувачки алгоритам кој може да чини милиони, општествено неспособниот Ричард крева паника кога почнува да добива понуди, па одлучува да оформи сопствена компанија со своите пријатели. Серијата „Силициумска Долина“ се одвива во светот на високата технологија во современата северна Калифорнија, каде што луѓето кои се најквалификувани за успех се најмалку способни да се справат со него. Мајк Џаџ („Канцеларија“, „Бивис и Батхед“, „Кралот на ридот“) ја носи својата безобразна смисла за хумор во ХБО, во оваа нова хумористична серија која е посебно инспирирана од сопственото искуство на Џаџ како инженер во Силициумската Долина во доцните 80-ти.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Без ријечи (2016)

  image
  Маја Димео (Минние Дривер) је посвеќена мајка која би урадила све за свог мужа Џимија и децу Реја, Дилана и Џеј Џеја. Џеј Џеј је њен најстарији син с посебним...
 • Сила опасности (2020)

  image
  Цаптаин Ман има нову екипу помоќника суперјунака - Опасне снаге. Цаптаин Ман и Сцхwоз отварају лажну школу како би тренирали клинце да обуздају и контролирају...
 • Сајнфелд (1989)

  image
  Серија која је почела као сваки други ситком, а израсла у најкомплексније телевизијско ремек дело, крије се иза презимена једног станд уп комичара. Сеинфелд је...
 • Љубав на сеоски начин (1970)

  image
  Milorad is a young villager grown enough to marry, but his uncle Gvozden and grandpa Paun want to arrange him a marriage with Radmila, a girl from a wealthy...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.