Детективката Грифин (Елизабет Мос) се враќа во оддалечениот роден град Лејктоп на Нов Зеланд за да ја посети мајка ѝ пред умирање и почнува да го истражува исчезнувањето на Туи Мичам, 12-годишна бремена ќерка на локалниот наркобос.
Оваа крими-драма од Џејн Кемпион ја следи детективката Робин Грифин (Елизабет Мос) додека го истражува исчезнувањето на бремената 12-годишна Туи Мичам, која е ќерка на локалниот наркобос Мет Мичам (Питер Мулан). Враќајќи се во родниот град за да ја посети болната мајка (Робин Невин), Робин е решена да ја најде Туи и покрај тоа што се соочува со блокади од локалната полиција и од строгото и воздржано семејство на девојчето. При нејзината потрага таа се соочува со спиритуалниот водач Г. Џ. (Холи Хантер), која има направено камп за жени со проблеми, како и со нејзината љубов од средношколските денови Џоно Мичам (Томас М. Рајт). Како што навлегува подлабоко во случајот, таа ги разоткрива градските тајни и сфаќа дека мора да се соочи со мрачните вистини од своето минато.

Се прикажува на каналите:

BBC First  

Беше на каналите:

RTRS  HTV1  Nova S  ARTE DE  HBO3  SLO2  SLO1  HTV3  

Следна епизода:

недела, 26 септември 2021
22:30
Горе на езерото 1, Еп. 1
понеделник, 27 септември 2021
04:20
Горе на езерото 1, Еп. 1
ПРЕПОРАКИ
 • Мистериите на Мердок (2008)

  сабота
  image
  Кон крајот на 1890-тите, полицискиот инспектор Вилијам Мардок зазема нов, понаучен пристап кон решавање на злосторства. Помогнат од судија, д-р Јулија Огден и...
 • Прљава значка (2002)

  сабота
  image
  Виц покушава заобиќи своју превремену пензију тако да се прикључи Одељењу за имиграцију како би учествовао у великој операцији. Као део договора о имунитету Виц...
 • Истрага на местото на злосторството: Лас Вегас (2000)

  сабота
  image
  “Истрага на местото на злосторството” е криминалистичка драма која решава злосторства со помош на форензички процедури. Серијата ги следи настаните на група...
 • Суткиња Јудy (1996)

  сабота
  image
  Реалитy Схоw Суткиња Јудy преко 20 година рјешава случајеве. Карактер, строгоќа, али и хумор суткиње заштитни су знак ове серије.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.