Бунтот нараснува на илјадници ослободени робови, а Спартак се подготвува за војна со Рим. Римскиот Сенат бара помош од Марк Крас. Заедно со младиот Јулиј Цезар како сојузник, Крас мора да го разбие бунтот...
Гај Клаудиј Глабер е мртов. Минуваат многу месеци од неговата смрт, а бунтовничката војска, предводена од Спартак и неговите генерали Крикс, Ганик и Агрон продолжува да реди победи над Рим. Бројот на бунтовниците нараснува на илјадници ослободени робови и станува сила која е предизвик дури и за моќните римски војски. Спартак е решен повеќе од кога било да ја сруши целата Римска Република. По смртта на Ашур, Невија и Крикс се борат како еден, со нова сила и решителност. А Ганик секогаш се обидува да го искористи животот до максимум, делејќи го креветот со убавата но опасна Сакса. Бунтовниците заедно се впуштаат од една крвава битка во друга и се подготвуваат за неизбежното, за целосна војна со Рим. Римскиот Сенат бара помош од својот најбогат граѓанин, Марк Крас. Тој е моќен политичар со стратегија, кој го почитува својот противник и одбива да ги направи истите грешки како Глабер и неговите претходници. Имајќи го младиот и амбициозен Јулиј Цезар за сојузник, Крас е решен да ги уништи Спартак и неговиот бунт. „Спартак: Војна на проколнатите“ е епскиот крај на легендарното патување и во него ќе видите битка каква што досега не е видена.

Беше на каналите:

AXN  CineStar Prem. 1  CineStar Prem. 2  MRT1  PRO 7  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Тандерменови (2013)

  денес
  image
  У средишту радње су 14-годишњи близанци, који дијеле исту купаоницу, исту школу те исту досадну браќу и сестре. Њихова једина разлика? Сестра је супер студент са...
 • Откуп (2017)

  денес
  image
  Серија прати преговарача Ерика Бомонта (Луке Робертс). Нико не разуме криминалце боље од њега. Употребиќе своје знање о људском понашању како би решио...
 • Звездна капија СГ-1 (1997)

  денес
  image
  General Hammond summons Colonel Jack O'Neill out of retirement to embark on a secret rescue mission. O'Neill confesses that he disobeyed orders to destroy the...
 • К.Т. 2 (2008)

  денес
  image
  Троје полицијских инспектора бори се против злочина о каквима сте до сада читали само у новинама. Напета серија кроз свој ќе играни и документарни приступ,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.