Црнобрадестиот Пират доаѓа од далечни места и ги повикува децата (гости) да раскажуваат приказни. Децата групно раскажуваат познати приказни и на крај ја вадиме поуката од секоја приказна.

Се прикажува на каналите:

MRT2  

Следна епизода:

денес
08:50
Црнобрадестиот пират
денес
17:33
Црнобрадестиот пират
Утре
17:24
Црнобрадестиот пират
недела
10:38
Црнобрадестиот пират
3.6.24
17:29
Црнобрадестиот пират
4.6.24
17:33
Црнобрадестиот пират
5.6.24
08:50
Црнобрадестиот пират
5.6.24
17:33
Црнобрадестиот пират
6.6.24
17:24
Црнобрадестиот пират
9.6.24
10:38
Црнобрадестиот пират
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.