A Woman of Substance

A Woman of Substance (1985)

драма, романса | Обединетото Кралство

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.5/10
(71 глас)

The life of Emma Harte, from kitchen maid at the beginning of the twentieth century, to respected business woman and grandmother in the 1980s. From humble beginnings, Emma Harte starts her business with a small shop, but over the next twenty years, she expands her stores and invests in the growing textile industry in Leeds.

ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.