Shoresy

Shoresy (2022)

Комедија, Драма | Канада
Режисер: Jared Keeso

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 8.5/10

Foul-mouthed, chirp-serving, mother-loving, fan favourite character, Shoresy, joins the Sudbury Bulldogs of the Northern Ontario Senior Hockey Organization (The NOSHO) on a quest to never lose again.

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.