TV series that chronicles Theranos founder Elizabeth Holmes' attempt to revolutionize the healthcare industry after dropping out of college and starting a technology company.

Беше на каналите:

Stinet  

ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.