Амбициозна и важна серија фокусирана на иницијативата Ертшот за спасување на нашата ранлива планета. Ова е критична декада за Земјата. Соочувањето со итна потреба да ја средиме нашата клима, да ја реставрираме природата и да изградиме свет без смет може на моменти да биде претешка задача. Во октомври 2020 г., Принцот Вилијам, Војводата од Кембриџ, ја претстави наградата Ертшот – најпрестижната глобална награда за екологија во историјата. Оваа пионерска серија, предводена од принцот Вилијам и неговиот тим високопрофилни шампиони, ги истражува овие едноставни, но амбициозни случаи на Ертшот – пет цели клучни за опстанокот на нашата сакана планета.

Се прикажува на каналите:

BBC Earth  Discovery Channel  

Следна епизода:

Утре
07:55
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 1
Утре
13:30
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 1
понеделник
06:55
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 2
понеделник
12:00
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 2
вторник
07:10
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 3
вторник
11:20
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 3
среда
07:45
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 4
среда
11:45
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 4
четврток
07:50
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 5
четврток
11:55
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 5
23.4.23
21:00
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 1
23.4.23
22:00
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 2
23.4.23
23:00
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 3
24.4.23
00:00
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 4
24.4.23
01:00
Ертшот награда: Поправка на нашата планета 1, Еп. 5
24.4.23
03:00
Тхе Еартхсхот Призе: Репаиринг Оур Планет Аwард Схоw 1, Еп. 1
Награда Еартхсхот: Поправка наше планете
ПРЕПОРАКИ
 • Кроз црвоточину са Морганом Фрименом (2010)

  image
  Добитник 'Осцара' и заљубљеник у свемир Морган Фрееман водитељ је и продуцент документарца о најдубљима тајнама свемира које су одувијек интригирале и будиле...
 • Камера у судници (2019)

  image
  Серија „Камера у судници" приказује најдраматичније тренутке у америчким судницама. Од застрашујуќих испада до бесних судија, ова серија вас враќа на почетак...
 • Невозможна мисија: Хотели - Натпревар (2015)

  image
  Хотелијер Антхонy Мелцхиорри шаље тајне извиѓаче у сваки хотел и идентифицира њихове проблеме. Тада се сусреќе с власницима самих хотела и цијелим особљем како би...
 • Нова дивљина Европе (2020)

  image
  "Нова дивљина Европе" невероватна је прича о препороду старог континента. У шест епизода серијал ќе разоткрити невероватан препород природе у неким од најлепших...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.