Се прикажува на каналите:

AXN Spin  

Следна епизода:

22.7.22
14:20
Шинкалион 1, Еп. 1
25.7.22
13:45
Шинкалион 1, Еп. 1
25.7.22
14:15
Шинкалион 1, Еп. 2
26.7.22
13:45
Шинкалион 1, Еп. 2
26.7.22
14:15
Шинкалион 1, Еп. 3
среда, 27 јули 2022
13:45
Шинкалион 1, Еп. 3
среда, 27 јули 2022
14:15
Шинкалион 1, Еп. 4
четврток, 28 јули 2022
13:45
Шинкалион 1, Еп. 4
четврток, 28 јули 2022
14:15
Шинкалион 1, Еп. 5
петок, 29 јули 2022
13:50
Шинкалион 1, Еп. 5
петок, 29 јули 2022
14:20
Шинкалион 1, Еп. 6
ПРЕПОРАКИ
 • Печурките (2020)

  петок
  image
  Многу одамна, во праисториско време, живееле Печурките! Печурковидите луѓе живееле во живописен град. Сет е мало печурковидо момче кој ја сака науката и кој е...
 • Шоуто на Том и Џери (2014)

  петок
  image
  Противниците мачка и глувче се враќаат со своите стари будалаштини. Следете ги Том и Џери додека истражуваат фантастични нови места, вклучувајќи ја колибата на...
 • Миракулус, авантуре бубамаре и црног мачора (2015)

  петок
  image
  Маринетте Дупаин-Цхенг и Адриен Агресте наизглед су обични паришки средњошколци који се ни по чему не разликују од својих вршњака, но обоје крију мистериозну...
 • АЛВИННН!!! и веверице (2015)

  петок
  image
  Сувремена верзија (2015.) истоимене серије из 1983. Ријеч је о анимираној комедији о самохраном оцу Давиду Севиллеу који је посвојио - три вјеверка. Синови га...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.