Документарно-повијесна емисија.

Се прикажува на каналите:

RTRS  

Следна епизода:

денес
12:24
ТВ календар
денес
17:37
ТВ календар
Утре
12:25
ТВ календар
Утре
17:36
ТВ календар
петок
12:25
ТВ календар
петок
16:40
ТВ календар
сабота
06:49
ТВ календар
сабота
12:25
ТВ календар
сабота
16:51
ТВ календар
недела
06:48
ТВ календар
недела
12:23
ТВ календар
недела
17:11
ТВ календар
5.6.23
12:23
ТВ календар
5.6.23
17:36
ТВ календар
6.6.23
12:25
ТВ календар
6.6.23
17:36
ТВ календар
ПРЕПОРАКИ
 • Кралски семејства: Задржување на круната (2021)

  image
  Royals: Keeping The Crown charts the rise, fall, and rebranding of royal families across the globe from the First World War to the present day. From the murder of...
 • Passato e presente (2017)

  image
 • Изгубени домашни филмови од нацистичка Германија (2019)

  image
  Аматерски снимки од фронтовите и граѓанскиот живот нудат нови согледувања во животот на предвоена Германија и раните денови на војната. Нацистичката контрола...
 • Мистерии во замокот (2014)

  image
  Иза врата најимпресивнијих свјетских двораца, племиќких куќа и палача крију се многе тајне које чекају да буду откривене. Чудо које обавија те прекрасне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.