рејтинг: 6.6/10

Една невина игра наречена „Лесно како пердув, цврсто како штица“ тргнува во ужасна насока кога пет тинејџерки што ја играле почнуваат да играат токму така како што било предвидено, а преживеаните треба да откријат зошто им се случува тоа.
Натприродниот трилер „Лесно како пердув“ е заснован на приказната од Зои Арсен што доби повеќе од 2,9 милиони читања на платформата „Ватпед“. Серијата прикажува пет тинејџерки што се справуваат со последиците од играта „Лесно како пердув, цврсто како штица“. Кога девојките почнуваат да умираат на ист начин како што е предвидено, преживеаните мораат да откријат зошто се цел и дали злобната сила што ги лови е дел од нив.

ПРЕПОРАКИ
 • Доц - Нова прилика (2020)

  денес
  image
  Dr Andrea Fanti, one of the most brilliant there ever were, forgets who he is.
 • Лекари во Чикаго (2015)

  денес
  image
  Прича прати свакодневни хаос у најпрометнијој болници и храбар тим доктора. Обраѓиваќе јединствене случајеве у вечито ужурбаном ургентом центру а правиќе им...
 • Границе љубави (2013)

  денес
  image
  Нериман (Неслихан Атагüл) је млада дјевојка која с оцем и тетком живи у старом дијелу Истанбула, четврти Фатих. Одгајана је конзервативно и традиционално. Не...
 • Koga lisjata padjaat (2006)

  денес
  image
  Култна турска серија која нас је одушевљавала и приковала за мале екране, поново је на каналу Прве! Још једном ќемо проживљавати животне драме главног јунака Али...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.