Серија прича причу о животу и авантурама Лука и Теа, два дванаестогодишња најбоља пријатеља која су се заглавила у временској петљи у којој је сваки дан понедељак. А пошто је тај понедељак увек исти, они тачно знају шта ќе се догодити пре него што се догоди. Они то користе као прилику да раде шта год пожеле, највише у школи, и због тога често упадају у невољу.

Беше на каналите:

Minimax  SUPER RTL  

ПРЕПОРАКИ
 • Потокот на Крег (2018)

  денес
  image
  Земете го својот меч од тоалетна хартија и следете ги најдобрите другари Крег, Џеј-Пи и Келси додека го истражуваат потокот во својот крај – безграничен детски...
 • Бебе (2021)

  денес
  image
  Tommy, Chuckie, and the Rugrats crew return for all-new adventures.
 • Прасенцето Пепа (2004)

  денес
  image
  Анимираната серија го следи прасенцето Пепа кое живее со својот помал брат Џорџ, со мајката Прасица и со таткото Прасе. Омилените работи на Пепа се играње игри,...
 • Гризи и леминзите (2007)

  денес
  image
  Тој е голем како мечка, силен како мечка, умен... како мечка. Ниту едно животно не се осмелува да му се спротивстави на Гризи. Освен леминзите... Во огромниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.