Од добитникот на „Оскар“ и „Еми“, Спајк Ли (“Американска утопија на Дејвид Бирн“, “Кога ќе попуштат браните“ на ХБО), ни доаѓа „Њујоршки епицентри 11.09 —> 2021½ “, епска хроника за животот, загубата и преживувањето во градот Њујорк во текот на дваесет години по нападите на 11 септември. Повеќеделниот документарец нуди досега невиден, сеопфатен портрет на жителите на Њујорк додека обновуваат и закрепнуваат почнувајќи од страшниот терористички напад па сè до сегашната глобална пандемија. Одбележувајќи ја историјата преку огромен број на визуелна сликовитост, и прикажувајќи сведоштва од прва рака на голем број жители од сите возрасти, овој документарец дебитира на ХБО како комеморација на20-годишнината од настаните на 11 септември.

Беше на каналите:

HBO  HBO3  HBO2  

ПРЕПОРАКИ
 • The Boat That Guy Built (2011)

  денес
  image
  Guy Martin renovates a neglected narrowboat with inventions from the Industrial Revolution. Motorcycle racer Guy Martin renovates a neglected narrowboat using...
 • Invitation au voyage (2017)

  денес
  image
 • Jackie Robinson (2016)

  денес
  image
  Documentary chronicles the personal and professional life of Jackie Robinson from his birth in 1919 to his death in 1972. Robinson's rise from humble beginnings...
 • Како се прави? (2001)

  денес
  image
  Да ли вас је икад занимало како су ствари које свакодневно користите направљене? Погледајте овај документарац који вам ќе вам открити све делове процеса стварања...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.