Сите го сакаат Магу! Овој веселко е секогаш среќен и сака да помогне. Но бидејќи не сфаќа дека очајно му се потребни очила, тој продолжува да предизвикува катастрофи!
Господин Магу е динамичен повозрасен господин кој ги користи сите благодати на пензијата. Премногу е љубопитен, остроумен... и скоро е слеп како крт. Во комбинација со непоколебливата доверба, неговата слабовидност значи дека господин Магу никогаш не е на местото на коешто мисли дека се наоѓа, никогаш не прави работи за кои верува дека ги прави (во различни нијанси, како што ќе видиме подоцна). Во друштво на својот верен придружник, господинот Мачор, куче за коешто тој мисли дека е мачор, на Магу никогаш не му е здодевно. Тој посетува музеи, оди на романтични состаноци, игра голф, вози картинг... или се опушта во градината на ритуалната неделна скара со Ласицата, неговиот одличен сосед. Но соседот е “одличен“ само на изглед! Ласица е многу добар во преправање.

Се прикажува на каналите:

Cartoon Network  Boomerang  

Беше на каналите:

SUPER RTL  

Следна епизода:

денес
16:50
Господин Магу 1, Еп. 14
денес
16:55
Господин Магу 1, Еп. 17
денес
17:05
Господин Магу 1, Еп. 2
денес
21:00
Господин Магу 1, Еп. 1
денес
21:05
Господин Магу 1, Еп. 13
денес
21:15
Господин Магу 1, Еп. 16
денес
21:25
Господин Магу 1, Еп. 10
денес
21:35
Господин Магу 1, Еп. 8
денес
21:40
Господин Магу 1, Еп. 5
Утре
16:50
Господин Магу 1, Еп. 11
Утре
16:55
Господин Магу 1, Еп. 15
Утре
17:05
Господин Магу 1, Еп. 18
Утре
21:00
Господин Магу 1, Еп. 4
Утре
21:05
Господин Магу 1, Еп. 3
Утре
21:15
Господин Магу 1, Еп. 9
Утре
21:25
Господин Магу 1, Еп. 12
Утре
21:35
Господин Магу 1, Еп. 6
Утре
21:40
Господин Магу 1, Еп. 27
петок
16:50
Господин Магу 1, Еп. 23
петок
16:55
Господин Магу 1, Еп. 20
петок
17:05
Господин Магу 1, Еп. 19
петок
21:00
Господин Магу 1, Еп. 14
петок
21:05
Господин Магу 1, Еп. 17
петок
21:15
Господин Магу 1, Еп. 2
петок
21:25
Господин Магу 1, Еп. 11
петок
21:35
Господин Магу 1, Еп. 15
петок
21:40
Господин Магу 1, Еп. 18
сабота
21:00
Господин Магу 1, Еп. 23
сабота
21:05
Господин Магу 1, Еп. 20
сабота
21:15
Господин Магу 1, Еп. 19
сабота
21:25
Господин Магу 1, Еп. 24
сабота
21:35
Господин Магу 1, Еп. 22
сабота
21:40
Господин Магу 1, Еп. 21
недела
21:00
Господин Магу 1, Еп. 7
недела
21:05
Господин Магу 1, Еп. 34
недела
21:15
Господин Магу 1, Еп. 26
недела
21:25
Господин Магу 1, Еп. 30
недела
21:35
Господин Магу 1, Еп. 33
недела
21:40
Господин Магу 1, Еп. 25
понеделник
04:55
Господин Магу 1, Еп. 1
понеделник
05:00
Господин Магу 1, Еп. 13
понеделник
05:10
Господин Магу 1, Еп. 16
понеделник
05:15
Господин Магу 1, Еп. 10
понеделник
05:25
Господин Магу 1, Еп. 8
понеделник
05:30
Господин Магу 1, Еп. 5
понеделник
05:40
Господин Магу 1, Еп. 4
понеделник
05:45
Господин Магу 1, Еп. 3
1.11.21
17:00
Господин Магу 1, Еп. 24
1.11.21
17:05
Господин Магу 1, Еп. 22
1.11.21
17:10
Господин Магу 1, Еп. 21
1.11.21
17:25
Господин Магу 1, Еп. 27
1.11.21
17:35
Господин Магу 1, Еп. 34
1.11.21
17:40
Господин Магу 1, Еп. 28
понеделник
21:00
Господин Магу 1, Еп. 36
понеделник
21:05
Господин Магу 1, Еп. 35
понеделник
21:10
Господин Магу 1, Еп. 31
1.11.21
21:25
Господин Магу 1, Еп. 32
1.11.21
21:35
Господин Магу 1, Еп. 29
1.11.21
21:40
Господин Магу 1, Еп. 26
2.11.21
04:55
Господин Магу 1, Еп. 9
2.11.21
05:00
Господин Магу 1, Еп. 12
2.11.21
05:10
Господин Магу 1, Еп. 6
2.11.21
05:15
Господин Магу 1, Еп. 7
2.11.21
05:25
Господин Магу 1, Еп. 14
2.11.21
05:30
Господин Магу 1, Еп. 17
2.11.21
05:35
Господин Магу 1, Еп. 2
2.11.21
05:45
Господин Магу 1, Еп. 11
2.11.21
17:00
Господин Магу 1, Еп. 30
2.11.21
17:05
Господин Магу 1, Еп. 33
2.11.21
17:10
Господин Магу 1, Еп. 25
2.11.21
17:25
Господин Магу 1, Еп. 36
2.11.21
17:35
Господин Магу 1, Еп. 35
2.11.21
17:40
Господин Магу 1, Еп. 31
2.11.21
21:00
Господин Магу 1, Еп. 38
2.11.21
21:05
Господин Магу 1, Еп. 37
2.11.21
21:15
Господин Магу 1, Еп. 40
2.11.21
21:25
Господин Магу 1, Еп. 39
2.11.21
21:35
Господин Магу 1, Еп. 41
2.11.21
21:40
Господин Магу 1, Еп. 42
3.11.21
04:55
Господин Магу 1, Еп. 15
3.11.21
05:00
Господин Магу 1, Еп. 18
3.11.21
05:10
Господин Магу 1, Еп. 23
3.11.21
05:15
Господин Магу 1, Еп. 20
3.11.21
05:25
Господин Магу 1, Еп. 19
3.11.21
05:30
Господин Магу 1, Еп. 24
3.11.21
05:40
Господин Магу 1, Еп. 22
3.11.21
05:45
Господин Магу 1, Еп. 21
3.11.21
17:00
Господин Магу 1, Еп. 32
3.11.21
17:05
Господин Магу 1, Еп. 29
3.11.21
17:10
Господин Магу 1, Еп. 26
3.11.21
17:25
Господин Магу 1, Еп. 38
3.11.21
17:35
Господин Магу 1, Еп. 37
3.11.21
17:40
Господин Магу 1, Еп. 40
3.11.21
21:00
Господин Магу 1, Еп. 43
3.11.21
21:05
Господин Магу 1, Еп. 44
3.11.21
21:15
Господин Магу 1, Еп. 45
3.11.21
21:25
Господин Магу 1, Еп. 46
3.11.21
21:35
Господин Магу 1, Еп. 47
3.11.21
21:40
Господин Магу 1, Еп. 48
4.11.21
04:55
Господин Магу 1, Еп. 27
ПРЕПОРАКИ
 • Кронике Матта Хаттера (2011)

  денес
  image
  "Матт Хаттер" је пустоловно-хумористична анимирана серија о Матту, обичном дјечаку који открива да његова обитељ брани улаз у другу димензију која се зове...
 • Мој мали пони - Животпонија (2020)

  денес
  image
  Истражите смешну страну пријатељства! Као што други иду код другара после школе, тако понији проводе веќину свог времена у посластичарници Сугарцубе Цорнер. Ту...
 • Блејз и чудовишните машини (2014)

  денес
  image
  АЏ е осумгодишен технолошки ентузијаст кој вози огромен камион Блејз. Двајцата одат на авантури што ја истражуваат физиката, решаваат проблеми низ научно...
 • Шоуто на Том и Џери (2014)

  денес
  image
  Противниците мачка и глувче се враќаат со своите стари будалаштини. Следете ги Том и Џери додека истражуваат фантастични нови места, вклучувајќи ја колибата на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.