Додека се заглавени во долината каде што сè е симпатично, еден храбар мачор, неговиот партнер јазовец и еден неодолив лилјак ги штитат жителите од злото.
Мао Мао, избувлив осаменик, Јазоклоп, мрзелив киборг и Лилјачка, преслатката помошничка, ги надминуваат разликите и работат заедно за да ги штитат жителите на долината Чисто Срце од чудовишта, злосторници и од сè останато. Заедно, тие учат дека тимската работа и вистинското разбирање на другите навистина може да направи разлика и да го зацементира нивното место во легендата.

Беше на каналите:

Cartoon Network  

ПРЕПОРАКИ
 • Кунг фу панда (2011)

  image
  Одбраниот војник змеј и заштитник на Долината на Мирот, пандата По е многу вешт и гладен за правда... И за кнедли. Заедно со бесната петорка, По ја брани Палатата...
 • Поллy Поцкет - Џепна Поли (2018)

  image
  Ниједан сан није превелики, ниједна авантура није премала за ПОЛИ ПОКЕТ! Када Поли наследи магични медаљон који јој омогуќава да се смањи на висину од 10 цм, она...
 • Пустоловине са браќом Крет (2010)

  image
  Придружите це авантурама Криса и Мартина Крета док се сусреќу са невероватним дивљим животињама, комбинујуќи научно образовање са забавом и авантуром, путујуќи до...
 • Патролни шепи (2013)

  image
  „Патролни шепи“ прикажува кученца спасувачи предводени од Рајдер, момче што ја сака технологијата. Тие покажуваат дека нема преголема работа или премало кученце и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.