Најдобрите пријатели Оскар и Ешка мораат да ја соберат сета сила за да се справат со мистериите и чудата на магичниот камп. Магичниот летен камп е најдобрата дестинација за децата! Во него ги има сите омилени активности, од мали езерца за капење и софтбол игри, па до штали за еднорози и пижами што зборуваат! Далеку до своите родители, двајцата пријатели мора да ја соберат сета своја храброст за да можат да се справат со мистериите и чудата на овој магичен камп каде што советници се вештерки, коњите стануваат еднорози, а чудовиштата живеат под креветот. Другите кампови не нудат можност да се плива во базен со ајкула што зборува, да се влезе во друг универзум од под креветот, или да се склучи пријателство со месечината, но во Магичниот летен камп, сешто може да се случи.

Се прикажува на каналите:

HBO2  

Беше на каналите:

Cartoon Network  

Следна епизода:

сабота
09:25
Магичниот летен камп 1, Еп. 18
ПРЕПОРАКИ
 • Поштар Пет: Специјалне поштанске услуге (2008)

  вторник
  image
  Поштар Пет се враќа натраг на екран са новим авантурама, у којима поново можете да видите његовог старог и верног пријатеља Џеса, и можете да се упознате са новим...
 • Господин Магу (2019)

  вторник
  image
  Сите го сакаат Магу! Овој веселко е секогаш среќен и сака да помогне. Но бидејќи не сфаќа дека очајно му се потребни очила, тој продолжува да предизвикува...
 • Моланг (2015)

  вторник
  image
  Многу интересен и смешен цртан филм за двајца пријатели, за енергичниот, весел и ентузијастички расположен зајак по име Моланг, како и за срамеживото, повлечено и...
 • Кунг фу панда (2011)

  вторник
  image
  Одбраниот војник змеј и заштитник на Долината на Мирот, пандата По е многу вешт и гладен за правда... И за кнедли. Заедно со бесната петорка, По ја брани Палатата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.