Најдобрите пријатели Оскар и Ешка мораат да ја соберат сета сила за да се справат со мистериите и чудата на магичниот камп. Магичниот летен камп е најдобрата дестинација за децата! Во него ги има сите омилени активности, од мали езерца за капење и софтбол игри, па до штали за еднорози и пижами што зборуваат! Далеку до своите родители, двајцата пријатели мора да ја соберат сета своја храброст за да можат да се справат со мистериите и чудата на овој магичен камп каде што советници се вештерки, коњите стануваат еднорози, а чудовиштата живеат под креветот. Другите кампови не нудат можност да се плива во базен со ајкула што зборува, да се влезе во друг универзум од под креветот, или да се склучи пријателство со месечината, но во Магичниот летен камп, сешто може да се случи.

Беше на каналите:

HBO2  Cartoon Network  

ПРЕПОРАКИ
 • Велики шоу Бебе ајкуле (2020)

  image
  Божиќ је иза угла, а најпопуларнија играчка сезоне - подриг-мехуриќи - је на врху списка жеља Бебе Ајкуле и Вилијама. Али кад Деда Угриз нестане, они морају да...
 • Гамболов чудесни свет (2011)

  image
  Добродошли у Елморе! Ово чудесно мало предграѓе није онакво каквим се чини. Свијет Гумбалла прати несретне пустоловине Губналла, дванаестогодишњег мачка.
 • Штрумпфови (2021)

  image
  Послије више од 30 година од појављивања на малом екрану, Штрумпфови су сада у новој верзији 3Д. Серија је снимљена 2021. у копродукцији РТБФ-а, а за анимацију је...
 • Мали Шеф: Назад на посао (2018)

  image
  Уз помоќ свог старијег брата и партнера, Тима, Мали шеф наставља да се бори у суровом корпоративном свету фирме Бабy Цорпс, док се свим силама труди да постигне...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.