Па шта ако је розе пудла? Фреди Лупин зна да има све што му је потребно да добије место у елитној ноќној патроли. Само треба да заврши школу, докаже да може да уради све што и други вукови, али и да пази да његово розикасто крзно да не упадне у невољу. Али Фредију је веќ од старта кренуло чупаво, када његов школски друг Иван Беовулф, дечак из моќне ривалске породице вукодлака, постане његов непријатељ. А поврх свега, неко му је украо драгоцени месечев камен и сада пушта чудне и опасне животиње хибриде у град!

Се прикажува на каналите:

Minimax  

Следна епизода:

денес
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 25
денес
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 14
Утре
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 26
Утре
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 15
среда
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 1
среда
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 16
четврток
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 2
четврток
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 17
петок
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 3
петок
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 18
30.10.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 4
30.10.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 19
31.10.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 5
31.10.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 20
1.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 6
1.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 21
2.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 7
2.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 22
3.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 8
3.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 23
4.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 9
4.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 24
5.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 10
5.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 25
6.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 11
6.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 26
7.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 12
7.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 1
8.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 13
8.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 2
9.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 14
9.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 3
10.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 15
10.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 4
11.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 16
11.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 5
12.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 17
12.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 6
13.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 18
13.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 7
14.11.21
17:30
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 19
14.11.21
17:50
100% Вук: Легенда о Месечевом Камену 1, Еп. 8
ПРЕПОРАКИ
 • Лего Нинџаго (2019)

  недела
  image
  После нивната скорешна победа, нинџите не се добро подготвени кога се појавува опасната змиска маѓесничка од минатото на Ву. За да го победи Ву, нејзе ѝ треба...
 • Шоуто на Том и Џери (2014)

  недела
  image
  Противниците мачка и глувче се враќаат со своите стари будалаштини. Следете ги Том и Џери додека истражуваат фантастични нови места, вклучувајќи ја колибата на...
 • Патролни шепи (2013)

  недела
  image
  „Патролни шепи“ прикажува кученца спасувачи предводени од Рајдер, момче што ја сака технологијата. Тие покажуваат дека нема преголема работа или премало кученце и...
 • Моќни играчи (2019)

  недела
  image
  Аксел, кој е во состојба да се претвори во жива акциска фигура, собира тим од ведри разумни играчки во најфантастичната авантура којашто може да се замисли....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.