„Мер од Исттаун“ ја следи детективката Мер Шихан (Кејт Винслет) од малото гратче во Пенсилванија, која истражува локално убиство во време кога нејзиниот живот се руши околу неа.
Во оваа мини серија Кејт Винслет ја игра Мер Шихан, детективка од мало гратче во Пенсилванија која истражува локално убиство додека животот ѝ се руши околу неа. „Мер од Исттаун“ е истражување во мрачната страна на тесно поврзаната заедница и автентично испитување на тоа како семејството и минатите трагедии ја обликуваат нашата сегашност.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Истражитељица (2019)

  понеделник
  image
  Инспирирана бестселерима М. Р. Хал, Истражитељица је серија с главним женским ликом Јеннy Цоопер, коју игра Серинда Сwан, о новој мртвозорници која истражује...
 • Мистериите на Френки Дрејк (2017)

  понеделник
  image
  Приказната се одвива во Торонто во 1920-тите. Ова е приказна за Френки Дрејк, единствената тогашна приватна детективка во градот која, заедно со својата партнерка...
 • Bäckström (2020)

  понеделник
  image
  Unscrupulous and arrogant murder detective Evert Bäckström finds himself with the hardest case he ever had when a skull pierced with bullet holes is found on an...
 • Боље позовите Сола (2015)

  понеделник
  image
  Боље позовите Сола је смештена шест година пре него што је Сол Гудман (Боб Оденкирк) постао адвокат Волтера Вајта. У моменту када се упознајемо са њим, ради као...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.