„Виктор и Валентино“ е авантуристичка комедија за двајца полубраќа кои го поминуваат летото со баба им во место Монте Макабре, мало гратче каде што оживуваат митовите и легендите на латиноамериканскиот фолклор. Баба им Чата им дава задача заедно да ја водат тезгата со тако којашто е омилена во гратчето. Ова не е лесно како што изгледа на прв поглед, затоа што Вик и Вал се необичен пар. Но таа е уверена дека тие ќе се зближат повеќе од некогаш кога сè ќе си дојде на свое. Монте Макабре делува како обичен пустински град во кој се живее бавно, но Виктор и Валентино набрзо откриваат дека овде се работи за нешто необично. Откриваат дека ликовите од подземниот свет, суштествата од древниот фолклор, местата познати само од легендите и суштествата опишани во митовите, имаат врска со ова место!

Се прикажува на каналите:

HBO3  

Следна епизода:

денес
07:55
Премиера Виктор и Валентино 2, Еп. 7
недела
11:20
Премиера Виктор и Валентино 2, Еп. 6
7.12.21
06:00
Виктор и Валентино 2, Еп. 26
9.12.21
07:40
Виктор и Валентино 2, Еп. 4
9.12.21
07:50
Виктор и Валентино 2, Еп. 9
9.12.21
08:00
Виктор и Валентино 2, Еп. 11
9.12.21
08:10
Виктор и Валентино 2, Еп. 12
12.12.21
06:00
Виктор и Валентино 2, Еп. 14
ПРЕПОРАКИ
 • Моќни играчи (2019)

  среда
  image
  Аксел, кој е во состојба да се претвори во жива акциска фигура, собира тим од ведри разумни играчки во најфантастичната авантура којашто може да се замисли....
 • Ленин ранч (2012)

  среда
  image
  У серији Ленин Ранч четири другара не само да су заљубљеници у коње, него оснивају фарму са намером да ту негују повреѓене коње. Да ли су довољне добре намере или...
 • Мистер Бин: Анимирана серија (2002)

  среда
  image
  Инспирисан документарним филмом о дивљини, Мистер Бин узима камеру и одлази дубоко у село у потрази за савршеном фотографијом дивљине. После два дана безуспешног...
 • Погоди колико те волим (2012)

  среда
  image
  Књига на основу које је ова чаробна серија израѓена, продата је широм света у 32 милиона примерака. У центру приче се налази породица зечева, и оно што је на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.