Moomin is a new adaptation of Tove Jansson's loved body of work. The protagonist of the series is Moomintroll, who is curious, kind, sensitive and idealistic. He is a typical hero in a coming-of-age story: he tries to tackle the puzzle of growing up to his true, individualistic self while remaining a beloved part of the family.

Беше на каналите:

KiKA  ZDF  

ПРЕПОРАКИ
 • Тафи (2017)

  понеделник
  image
  Лукавиот ракун се преправа дека е мачка за да може една богата стара госпоѓа да се грижи за него. Можеби тој ја измамил неа, но не и нејзиното куче. Добро...
 • Меурчиња гупчиња (2011)

  понеделник
  image
  Интерактивната анимирана предучилишна серија „Меурчиња гупчиња“ е музичка комедија поставена во прекрасна 3Д подводна околина и следи група деца од забавиште со...
 • Поштар Пет: Специјалне поштанске услуге (2008)

  понеделник
  image
  Поштар Пет се враќа натраг на екран са новим авантурама, у којима поново можете да видите његовог старог и верног пријатеља Џеса, и можете да се упознате са новим...
 • Господин Магу (2019)

  понеделник
  image
  Сите го сакаат Магу! Овој веселко е секогаш среќен и сака да помогне. Но бидејќи не сфаќа дека очајно му се потребни очила, тој продолжува да предизвикува...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.