poster

American Dragon: Jake Long

American Dragon: Jake Long (2005)


Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.6/10

From Jeff Goode, the creator of the hit Mtv Undressed, unveils the funny, fantastic action-packed adventures Disney's American Dragon: Jake Long. It's a coming of action/comedy about an Asian-American boy trying to find balance in his life as a skateboard New York City teen who is also entrusted with the mystical powers of the American Dragon, guardian of all magical creatures that secretly live amidst the human world. The series is produced by Walt Disney Television Animation. "It's a great comedy/action show that I think you and all the other Disney animation fans are really going to love. And it's a bit different than anything Disney has done before. They're 22-minute stories, which is a different storytelling format for us." - Jeff Goode

ПРЕПОРАКИ
 • Тафи (2017)

  вторник
  image
  Лукавиот ракун се преправа дека е мачка за да може една богата стара госпоѓа да се грижи за него. Можеби тој ја измамил неа, но не и нејзиното куче. Добро...
 • Патролни шепи (2013)

  вторник
  image
  „Патролни шепи“ прикажува кученца спасувачи предводени од Рајдер, момче што ја сака технологијата. Тие покажуваат дека нема преголема работа или премало кученце и...
 • Бен 10 (2016)

  вторник
  image
  Бен Теннyсон је десетогодишњак који жели да живи једноставним животом. Но након што открије ванземаљски уреѓај Омнитриx, који му омогуќава да се преобрази у десет...
 • Сунѓерот Боб (1999)

  вторник
  image
  Дојдете и следете ги авантурите на омилениот морски сунѓер и на неговиот помошник, морската ѕвезда! Иако имаат најдобри намери, Сунѓерот Боб и Патрик секогаш...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.