Лондон, Англија, 1977 г.: полтергеист опседнува семеен дом и тоа ги принудува домаќините да побараат помош од Морис Грос, медиум-истражувач. Нему му се придружува поскептичен истражувач, Гај Плејфер.

Се прикажува на каналите:

Epic Drama  

Следна епизода:

26.5.22
21:50
Духовите од Енфилд 1, Еп. 1
28.5.22
23:20
Духовите од Енфилд 1, Еп. 1
ПРЕПОРАКИ
 • Династија (2017)

  вторник
  image
  Фелон Карингтон је харизматична, лукава и предодреѓена да постане нови директор операција у енергетској фирми свог оца . На очев позив, Фелон и њен брат враќају...
 • Побједа срца (2020)

  вторник
  image
  Four women of varying ages from very different backgrounds find themselves living together--at first not quite understanding or approving of one another--learn...
 • Среќа (2011)

  вторник
  image
  Во оваа драмска серија играат Дастин Хофман, Ник Нолти и Денис Фарина и таа ни прикажува еден провокативен поглед во светот на коњските трки и коцкањето, раскажан...
 • Доц - Нова прилика (2020)

  вторник
  image
  Dr Andrea Fanti, one of the most brilliant there ever were, forgets who he is.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.