Приказна за тоа како цел еден живот може да се промени за една вечер. Стјуардесата Касандра Бауден (Кајли Куоко) се буди во хотелска соба, мамурна од претходната ноќ во Бангкок, со мртовец легнат до неа – и без поим што се случило.
Мрачна хумористична трилер серија според бестселер романот од Крис Боџалија за тоа како цел еден живот може да се промени за една вечер. Стјуардесата Касандра Бауден (Кајли Куоко) се буди во хотелска соба во Бангкок, мамурна од претходната ноќ, со мртовец легнат до неа. Со страв да повика полиција, таа го продолжува утрото како ништо да не се случило, придружувајќи им се на другите стјуардеси и пилоти што патуваат со авионот. Во Њујорк нејзе ѝ приоѓаат агенти на ФБИ кои ја прашуваат за нејзиниот престој во Бангкок. Таа сѐ уште не може да открие што се случило, па почнува да се прашува дали таа можеби е убиецот.

Беше на каналите:

HBO3  HBO2  HBO  

ПРЕПОРАКИ
 • Д-р Хаус (2004)

  image
  Мизантроп, циник, неконформиста и геније, Грегори Хаус, води тим дијагностичара у Пристон-Плејнсборо болници у Њу Џерсију. Пацијенти који стижу у болницу често...
 • Црна свадба (2021)

  image
  Investigating the bloody massacre in the far away village, inspector Petar finds himself at the centre of a conflict with the forces of darkness.
 • Утре за денес (2010)

  image
  Утре за денес е македонска комична серија во која се работи за семејството Броз, македонско семејство од средната класа кое се обидува да ги преживее...
 • Млади мутанти нинџа корњаче (2012)

  image
  У америчкој иначици серијала гласове Ниња корњачама дали су Сеан Астин (познат по својим улогама хобита Сама у трилогији 'Господар прстенова' те Спиелберговом хит...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.