Брзи, едноставни, вкусни и пред се економични јадења. Во Брза Кујна учествуваат две екипи од по двајца учесници(едниот познат како професионален готвач, а другиот натпреварувач е помошник аматер готвач ) кои за 20минути треба да подготват и декорираат јадења. За победникот одлучува публиката во студиото откако ќе ги проба јадењата.

Се прикажува на каналите:

Sitel  

Следна епизода:

понеделник
16:50
Брза Кујна
вторник
16:50
Брза Кујна
среда
16:50
Брза Кујна
6.10.22
16:50
Брза Кујна
7.10.22
16:50
Брза Кујна
ПРЕПОРАКИ
 • Хлеб и лале

  image
  Невена и екипа серијала „Хлеб и лале" разбиќе нам предрасуде о немаштовитој исхрани и упознати нас са тајнама здраве хране, али и позитивних животних навика....
 • Пољичанке

  image
  У самом срцу Средње Далмације, у загрљају две реке Жрновнице и Цетине, које кршевиту планину Мосор вуку према мору, налазе се Пољице. Нови гастрономски серијал...
 • 1001 оброк

  image
  Кулинарска емисија за брзи, здрави и вкусни оброци
 • Професионалац

  image
  Димитрије Ацевски, снагом воље и амбицијом да од свог живота направи „америчку причу о успеху”, завршава куварску школу и оснива Кухињску бригаду, удружење кувара...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.