КИНО Страница 8

 • Студена војна
  U kinima od 04.4.19

  Студена војна

  Zimna wojna (2018)

  Филмот СТУДЕНА ВОЈНА зборува за страствена љубовна приказна меѓу двајца љубовници од различна потекло и темперамент кои отпрвин изгледаат неспојливо, но судбината ги предодредила еден за друг. Сместен во време на...

 • Незаборавна пролет во заборавено село
  U kinima od 29.3.19

  Незаборавна пролет во заборавено село

  An Unforgettable Spring in a Forgotten Village (2019)

  Тивкиот, обичен живот на едно заборавено село драматично се менува кога пристигнуваат три проститутки во селското кафе.

 • Дамбо
  U kinima od 28.3.19

  Дамбо

  Dumbo (2019)

  Сопственикот на циркусот ја ангажира поранешната звезда Холт Фариер и нговите деца да се грижат за новороденото слонче, чии огромни уши го прават предмет на исмејување во циркусот кој веќе и се бори за опстанок. Но,...

 • Во заробеништво
  U kinima od 28.3.19

  Во заробеништво

  Captive State (2019)

  Земјата е окупирана од странски освојувачи речиси 10 години. Официјално, криминалот повеќе не постои, невработеноста е на историски најниско ниво и сиромаштијата е искорнета. Но, овој навидум совршен свет има една...

 • Ние
  U kinima od 28.3.19

  Ние

  Us (2019)

  Поставен во денешно време крај брегот на Северна Калифорнија,филмот НИЕ,со оскаровката Лупита Нјонг’о како Аделаид Вилсон, е приказна за жена која се враќа во својот дом од детството крај плажа со својот сопруг, Гејб,...

 • Догмен
  U kinima od 21.3.19

  Догмен

  Dogman (2018)

  Во својот салон, кроткиот човек заработува за скромен живот за себе и за неговата ќерка Алида, која ја сака повеќе од сè друго. Како и целиот град кој е малтретиран од поранешниот боксер Симон, кој е штотуку ослободен...

 • Господ постои, името ѝ е Петрунија
  U kinima od 14.3.19

  Господ постои, името ѝ е Петрунија

  Gospod postoi, imeto i' e Petrunija (2019)

  Во Штип, секој јануари, локалниот свештеник фрла дрвен крст во реката и стотина мажи се нурнуваат по него. Добра среќа и просперитет се загарантирани за оној кој ќе го фати. Овој пат, Петрунија скока по крстот и...

 • Корги: Кралското куче со големо срце
  U kinima od 14.3.19

  Корги: Кралското куче со големо срце

  The Queen’s Corgi (2019)

  Рекс е мал немирко, но сепак е омиленото куче на британската кралица. Еден ден се губи во Лондон и се наоѓа во друштво на различни раси кучиња кои меѓусебно се караат и закачаат. За време на епското патување барајќи...

 • Реплики
  U kinima od 14.3.19

  Реплики

  Replicas (2018)

  Познатиот невролог Вилијам Фостер, чија сопруга и трите деца загинуваат во сообраќајна несреќа, целосно очаен, со помош на неговиот најдобар пријател и колега научник Ед Витл, одлучуваат да се впуштат во ризичен...

 • Детето кое ќе стане крал
  U kinima od 14.3.19

  Детето кое ќе стане крал

  The Kid Who Would Be King (2019)

  Класичната и модерната магија се среќаваат во оваа епска авантура! Алекс е малтретирано дете кое налетува на магичниот меч Екскалибур. Неговите другари стануваат витези и заедно со маѓесникот Мерлин се борат против...

 • Капетанка Марвел
  U kinima od 07.3.19

  Капетанка Марвел

  Captain Marvel (2019)

  „Капетанка Марвел“ ја прикажува Керол Денверс, која станува една од најмоќните суперхеројки. Кога една меѓугалактичка војна стигнува до Земјата, Керол се наоѓа во центарот на случувањата. Дејствието на филмот се...

 • Кнедличка
  U kinima od 28.2.19

  Кнедличка

  Dumplin' (2018)

  Вилудин Диксон е полничка тинејџерка и ќерка на поранешна мисс. Надимак и е „Кнедличка“ кој и го дала мајка ѝ и е единствената што ја вика така. Одсекогаш сакала да седи дома и да се дружи со својата најдобра другарка...

Почеток « 1 2 3 4 5 6 7 8 » Крајот

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.