КИНО Страница 7

 • Девојка
  U kinima od 16.5.19

  Девојка

  Girl (2018)

  „Девојка“ раскажува приказна за 15-годишната Лара, која сака да стане балерина. Таа е примена во водечкото балетско училиште и нејзиниот сон изгледа поблизок од кога и да е. Но има еден проблем: Лара е родена во тело...

 • Зајдисонце
  U kinima od 09.5.19

  Зајдисонце

  Napszállta (2018)

  Годината е 1913. Младата Ирис Леитер се враќа во Будимпешта, возбудлив град на Австро-Унгарската монархија кој поминува во последните денови од мирот. Нејзината желба е да работи во прославената продавница за шешири,...

 • UglyDolls: Совршено несовршени
  U kinima od 09.5.19

  UglyDolls: Совршено несовршени

  UglyDolls (2019)

  Анимирана авантура во која слободоумните UglyDolls се соочуваат со тоа што значи да се биде различен, да се бориш со желбата да бидеш сакан и на крајот да отриеш дека кој си ти вистински е она што е најважно.

 • Гробишта за миленичиња
  U kinima od 09.5.19

  Гробишта за миленичиња

  Pet Sematary (2019)

  Кридови тукушто се преселиле во нова куќа во рурален Мејн. Нивната куќа е совршена, освен две работи: автомобилите што бучат на тесниот пат и таинствените гробишта во шумата во близина на нивниот нов семеен дом. Врз...

 • Одмаздници: Завршница
  U kinima od 25.4.19

  Одмаздници: Завршница

  Avengers: Endgame (2019)

  Преостанатите одмаздници – Тор, Црната Вдовица, Капетан Америка и Брус Бенер – мора да најдат начин да ги вратат своите поразени сојузници преку епската пресметка со Танос – злобниот полубог кој ги разорил планетата и...

 • Скитникот од плажата
  U kinima od 25.4.19

  Скитникот од плажата

  The Beach Bum (2019)

  Приказната ги следи постојаните невољи ма Мундог (Метју Меконахи), бунтовничкиот скитник кој живее по сопствени правила. Од режисерот на филмот Бунтовници, Хармони Корин пристигнува „Скитникот од Плажата“ –...

 • Проклетството на жената тажачка
  U kinima od 25.4.19

  Проклетството на жената тажачка

  The Curse of La Llorona (2019)

  La Llorona е мексиканска легенда за една жена што ги удавила своите деца при љубоморен бес, поради неверството на својот маж. Кога ги видела своите деца како лебдат во реката, сфаќа што направила и се убива. Според...

 • Житието на Брајан
  U kinima od 18.4.19

  Житието на Брајан

  Life of Brian (1979)

  Огорчените римјани се обидуваат да наметнат поредок во време на хаос и промени, а од другата страна во таа област има премногу месии и следбеници спремни да веруваат во нив. Брајан Коен е млад евреин, роден на истиот...

 • После сѐ
  U kinima od 18.4.19

  После сѐ

  After (2019)

  Посветената студентка и ќерка Теса Јанг, ја почнува првата година на колеџ со големи амбиции. Таа точно знае што сака да постигне и кој пат треба да го следи. Средениот живот ќе и се распадне како кула од карти кога...

 • Чудесен парк
  U kinima od 18.4.19

  Чудесен парк

  Wonder Park (2019)

  Џун е мало девојче со голема фантазија и открива нешто неверојатно, дека забавниот парк од нејзините сништа е вистински. Но кога почнуваат проблеми, Џун и нејзините животински пријатели се обидуваат да го спасат...

 • Такси Блуз
  U kinima od 18.4.19

  Такси Блуз

  Taksi bluz (2019)

  Главниот јунак на оваа приказна е Марко(42), симпатичен драматург пропалитет кој со години работи како таксист и чии авантури ќе ги следиме во текот на една урнебесна ноќ. Налик нормален ден на работа ќе се претвори...

 • Среќен како Лазаро
  U kinima od 18.4.19

  Среќен како Лазаро

  Lazzaro felice (2018)

  Лазаро, млад и многу добар селанец за кого често мислат дека е приглупав, и Танкреди, млад аристократ прогонуван од својата фантазија, создаваат силна врска кога Танкреди го замолува Лазаро да му помогне во врска со...

 • Инстант семејство
  U kinima od 11.4.19

  Инстант семејство

  Instant Family (2018)

  Една двојка презема премногу обврски кога ја посвојува тинејџерката Лизи заедно со нејзините помали брат и сестра. Сега Пит и Ели мора да се обидат да научат како да бидат родители и како да создадат семејство. Кога...

 • Хелбој
  U kinima od 11.4.19

  Хелбој

  Hellboy (2019)

  Базиран на графичките новели од Мајк Мињола, Хелбој, растргнат меѓу светот на натприродното и човечкото, се бори со античка волшебничка која е одмазднички настроена.

 • Шазам!
  U kinima od 04.4.19

  Шазам!

  Shazam! (2019)

  Сите имаме суперхерој во нас, само потребно е малку магија да го разбудиме суперхеројот. Во случајот на 14-годишниот Били Бетсон, овој суперхерој излегува кога Били ќе се развика ШАЗАМ! на цел глас и се претвора во...

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.