КИНО Страница 6

 • Лице
  U kinima od 20.6.19

  Лице

  Twarz (2018)

  Јасек сака хеви метал, својата девојка и своето куче. Неговото семејство и жителите на неговото мало родно место го гледаат како чудак. Тој работи на конструкција која би требало да ја претстави најголемата статуа...

 • Приказна за играчките 4
  U kinima od 20.6.19

  Приказна за играчките 4

  Toy Story 4 (2019)

  Кога новата играчка наречена "Forky" ќе им се придружи на Вуди и на бандата, патувањето помеѓу старите и новите пријатели открива колку е голем светот за една играчка.

 • Анна
  U kinima od 20.6.19

  Анна

  Anna (2019)

  Зад запрепастувачката убавина на топ моделот - Ана Полиат се кријат неверојатна моќ и вештини што ја прават една од најстрашните владини убијци.

 • Луѓе во црно: Интернационала
  U kinima od 13.6.19

  Луѓе во црно: Интернационала

  Men in Black: International (2019)

  "Луѓе во црно" отсекогаш ја штителе Земјата од ѓубрето на универзумот со свои агенти во секој поголем град во светот. Во оваа нова авантура тие се соочуваат со најголемата закана до сега: крт во нивната организација.

 • Тајниот живот на милениците 2
  U kinima od 06.6.19

  Тајниот живот на милениците 2

  The Secret Life of Pets 2 (2019)

  На големите плата се враќаат домашните миленици, кои веќе не развеселуваа во "Тајниот живот на милениците" пред две години. Филмот ја продолжува приказната за Макс и неговите пријатели, пратејќи го нивниот таен...

 • Икс-Мен: Мрачниот феникс
  U kinima od 06.6.19

  Икс-Мен: Мрачниот феникс

  Dark Phoenix (2019)

  За време на една спасувачка мисија во вселената, Џин Греј се претвора во моќниот и опасен Темен Феникс. Кога Џин излегува од контрола, Икс-Мен мораат да се здружат за да се борат против еден од своите. Во овој филм,...

 • 2 Gisht Mjaltë
  U kinima od 04.6.19

  2 Gisht Mjaltë

  2 Gisht Mjaltë (2019)

 • Граница
  U kinima od 30.5.19

  Граница

  Gräns (2018)

  Граничарката Тина има неверојатна способност да препознае криумчарење. Еден ден од траектот се симнува сомнителен човек, кој неможе да го прочита. Кога нема да успее да дознае што крие, таа се опседнува со него и...

 • Годзила 2: Кралот на ѕверовите
  U kinima od 30.5.19

  Годзила 2: Кралот на ѕверовите

  Godzilla: King of the Monsters (2019)

  Новата приказна ги следи херојските напори на криптозоолошката агенција Монарх кога нејзините членови се соочуваат со божествените чудовишта, вклучувајќи ја и моќната Godzilla, која се судира со Mothra, Rodan, и...

 • Рокетмен
  U kinima od 30.5.19

  Рокетмен

  Rocketman (2019)

  Епска музичка фантазија за нецензурираната животна приказна на музичката ѕвезда Елтон Џон. Во главните улоги се Тарон Егертон, Џејми Бел, Ричард Мејден и Брајс Далас Хауард.

 • Брајтбурн
  U kinima od 23.5.19

  Брајтбурн

  Brightburn (2019)

  Што ако на Земјата слета дете од некој друг свет, но наместо да стане херој на човештвото, тој е нешто многу злобно? „Брајтбурн“ претставува субверзивен поглед на радикалниот нов жанр на суперхеројски хорори. Во...

 • Аладин
  U kinima od 23.5.19

  Аладин

  Aladdin (2019)

  "Аладин" е возбудлива приказна за шармантното момче Аладин кое поголем дел од животот го поминува на улица, храбрата и одлучна принцеза Јасмин и духот од ламбата кој може да биде главен во одредувањето на нивната...

 • И сонцето е ѕвезда
  U kinima od 23.5.19

  И сонцето е ѕвезда

  The Sun Is Also a Star (2019)

  Наташа е девојка која верува во науката и фактите. Не во судбината или во соништата кои никогаш нема да се остварат. Таа не е девојка која би се заљубила во некое слатко момче кое ќе го запознае низ преполните улици...

 • Покемон: Детективот Пикачу
  U kinima od 16.5.19

  Покемон: Детективот Пикачу

  Pokémon Detective Pikachu (2019)

  Во светот каде луѓето собираат Покемони за да се борат, едно момче среќава интелигентен Пикачу кој што зборува и кој што се обидува да биде детектив.

 • Џон Вик 3: Парабелум
  U kinima od 16.5.19

  Џон Вик 3: Парабелум

  John Wick: Chapter 3 - Parabellum (2019)

  Убиецот Џон Вик е во бегство откако убива член на меѓународното здружение на атентатори. Со награда за неговата глава од 14 милиони долари, тој е мета на атентатори насекаде.

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.