КИНО Страница 5

 • Rambo:Last Blood
  U kinima od 26.9.19

  Rambo:Last Blood

  Rambo V: Last Blood (2019)

  Виетнамскиот ветеран Џон Рамбо(Силвестер Сталоне) преживеал многу потресни работи во својот живот. Сега, живее мирно, едноставно и во изолација. Во најновиот серијал на Рамбо, тој се бори против припадници на...

 • Овчичката Шон: Фармагедон
  U kinima od 26.9.19

  Овчичката Шон: Фармагедон

  Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (2019)

  Кога вонземјанин со супер моќи доаѓа на Моси Ботом фармата, овцата Шон оди на мисија да ја испрати вонземјанката дома пред злобната организација може да ја зароби.

 • Ад Астра
  U kinima od 19.9.19

  Ад Астра

  Ad Astra (2019)

  Приказната го следи астронаутот Рој МекБрајд (Бред Пит) кој патува до самиот раб на Сончевиот систем во потрага по неговиот исчезнат татко, кој исчезна како би ја разоткрил мистеријата што се заканува да го загрози...

 • Медена Земја
  U kinima od 17.9.19

  Медена Земја

  Honeyland (2019)

  Кога еден ќе го прекрши правилото, сите ја плаќаат цената. Последната пчеларка во Европа се соочува со сериозен предизвик кога треба да ги спаси пчелите и да ја зачува природната рамнотежа. Во Медената земја...

 • Агина кућа
  U kinima od 17.9.19

  Агина кућа

  Shpia e Agës (2019)

  Devetogodišnji Aga živi s pet žena u kući izvan grada. Dok se potajno trudi pronaći nestalog oca, novac zarađuje prodajom cigareta na ulici. Ondje upoznaje Ceru, arogantnog i nasilnog čovjeka koji ima zabranu prilaska...

 • Тера Вили
  U kinima od 12.9.19

  Тера Вили

  Terra Willy: Planète inconnue (2019)

  По уништувањето на нивниот брод, младиот Вили е одвоен од неговите родители со кои патувал во вселената. Неговата резервна капсула слетува на дива и неистражена планета.

 • Измамничките од Волстрит
  U kinima od 12.9.19

  Измамничките од Волстрит

  Hustlers (2019)

  Филмот го прати планот за освета на две вработени во стриптиз клуб, кои ги здружуваат силите против мажите од Волстрит кои се нивни клиенти. Дејството на филмот е инспирирано од напис во Њујорк Магазин, кој излезе во...

 • Тоа: Второ поглавје
  U kinima od 05.9.19

  Тоа: Второ поглавје

  IT Chapter Two (2019)

  Дваесет и седум години по нивната прва средба со застрашувачкиот кловн, клубот "Лузери" порасна и продолжи понатака, се додека не добие телефонски повик кој ќе ги врати повторно во гратчето Дери.

 • Тајниот агент Мјау
  U kinima od 29.8.19

  Тајниот агент Мјау

  Marnies Welt (2018)

  Марни е мала, трнлива мачка која верува дека е волшебно дете. Таа живее како принцеза и добива се што ќе посака, бидејќи нејзината сопственичка - Росалинда ја има размазено како дете. Напуштена и далеку од дома по...

 • Падот на ангелот
  U kinima od 29.8.19

  Падот на ангелот

  Angel Has Fallen (2019)

  Тајниот агент Мајк Банинг е обвинет за атентат врз претседателот на САД, па тој мора да ги одбегнува својата агенција и FBI додека се обидува да докаже кој е виновникот.

 • Уметноста на тркање на дожд
  U kinima od 29.8.19

  Уметноста на тркање на дожд

  The Art of Racing in the Rain (2019)

  Љубителите на кучиња веруваат дека нивните кучињата кои се дел од нивните семејства го разбираат јазикот, сфаќаат настани, имаат мислења, изнудуваат лојалност. Во "Уметноста на тркање на дожд", мудрото старо куче...

 • Кралици на криминалот
  U kinima od 29.8.19

  Кралици на криминалот

  The Kitchen (2019)

  Вистинска женска акција со Мелиса Мекарти во улога на главниот мафијаш Кети. Ја гледаме со Тифани Хајдиш како Руби Керол, која е подготвена да го убие секој што и се наоѓа на патот, како и Елизабет Мос како Клер Волш,...

 • Дора истражува - Изгубениот град
  U kinima od 22.8.19

  Дора истражува - Изгубениот град

  Dora and the Lost City of Gold (2019)

  Придружувана од нејзиното мајмунче Бутс и од група неспособни пријатели, тинејџерката истражувачка Дора започнува опасна авантура за да ги спаси родителите и да ја реши навидум невозможната мистерија на изгубената...

 • Си било еднаш во Холивуд
  U kinima od 15.8.19

  Си било еднаш во Холивуд

  Once Upon a Time ... in Hollywood (2019)

  "Си било еднаш во Холивуд" е приказна за еден глумец и неговиот двојник кои тргаат на пат како би го пронашле своето место под сонцето во филмската индустрија во далечната 1969 година. Дејствието на филмот се одвива...

 • Филмот на лутите птици 2
  U kinima od 08.8.19

  Филмот на лутите птици 2

  The Angry Birds Movie 2 (2019)

  Агресивните птици од островот покриен со мраз, планираат да користат елаборирано оружје за да го уништат птичјиот и свинскиот начин на живот. По одбирањето на најдобрите и најсилните, птиците и прасињата доаѓаат со...

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.