КИНО Страница 2

 • Дулитл
  U kinima od 16.1.20

  Дулитл

  Dolittle (2020)

  Откако ја изгуби сопругата пред седум години, ексцентричниот Д-р Џон Дулитл (Downey), познат доктор и ветеринар од Англија на кралицата Викторија, се осамува зад високите ѕидови на куќата Дулитл само со својата...

 • Диви и среќни
  U kinima od 16.1.20

  Диви и среќни

  Wildlings (2019)

  Младата Боријана сонува да стане шампион во мотоцикли, наместо тоа е разочарана разведена жена која се занимава со чистење домови. Мила сака да биде писателка, но пишува само мејлови и летоци во кол-центарот каде што...

 • Фалко
  U kinima od 16.1.20

  Фалко

  Falco (2019)

  Приказна за „Фалко Лацијан“, Хоук, славниот лик кој живеел ограбувајќи ги домовите на богатите Италијанци, една убава работна ноќ sвони по телефон и најавува дека ќе стане политичар, затоа што во округот Лежа по...

 • Лоши момци засекогаш
  U kinima od 16.1.20

  Лоши момци засекогаш

  Bad Boys for Life (2020)

  Некогаш неразделните Маркус Барнет и Мајк Лаури се наоѓаат на различни места во животот - Маркус е полициски инспектор, а Мајк поминува низ средовечна криза. Додека се соочува со своите проблеми, Мајк е назначен да го...

 • Пијавици
  U kinima od 16.1.20

  Пијавици

  Pijavice (2019)

  Петар Мириќ е писател кој јавно, преку локалната ТВ станица, ги изнесува своите лични ставови кои се спротивставени со принципите на политичкиот режим на претседателот Милошевиќ. Веќе следниот ден на писателот ќе...

 • 1917
  U kinima od 09.1.20

  1917

  1917 (2019)

  Во кулминацијата на Првата светска војна, две млади британски момчиња, Скофилд и Блејк добиваат речиси невозможна мисија. Во трка со времето, мора да преминат непријателски територии и да пренесат порака која ќе го...

 • Клетва
  U kinima od 02.1.20

  Клетва

  The Grudge (2020)

  Откако една млада мајка ја убива својата фамилија во нивната куќа, детектив се обидува да го истражи мистериозниот случај, но открива дека куќата е опседната со одмазднички дух. Откако сфаќа дека духот е сега решен да...

 • Тие се бомби
  U kinima od 26.12.19

  Тие се бомби

  Bombshell (2019)

  Група жени се одлучуваат да го победат Роџер Еилс, претседателот на Фокс Њус а со тоа да ја променат токсичната работна атмосфера која тој ја створил за време на неговиот мандат.

 • Реџеп Иведик
  U kinima od 26.12.19

  Реџеп Иведик

  Recep İvedik 6 (2019)

  Откако пристигнуваат во Кенија и почнуваат со сафари турата, двајцата трапави другари се губат во саваната и се наоѓаат меѓу две ривалски племиња. Многу авантури го очекуваат Реџеп во оваанепозната и егзотична земја,...

 • Маскирани шпиони
  U kinima od 26.12.19

  Маскирани шпиони

  Spies in Disguise (2019)

  Супер шпионот Ленс Стерлинг(Вил Смит) и научникот Волтер Бекет(Том Холанд) се речиси скрос спротивни еден од друг. Ленс е елегантен и пријатен. Волтер...не е. Но кога настаните почнуваат да одат во обратна насока од...

 • Необични
  U kinima od 19.12.19

  Необични

  Hors normes (2019)

  Дваесет години Бруно и Малик живеат во одвоен свет, со аутистични деца и тинејџери. Нивното здружение обучува млади луѓе од опасните квартови да се грижат за оние кои се карактеризирани како „исклучиво комплексни“....

 • Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер
  U kinima od 19.12.19

  Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер

  Star Wars: The Rise of Skywalker (2019)

  Никој не е навистина заминат...Патувањето на Реј продолжува и сагата на Скајвокер завршува во Војна на ѕвездите: Подемот на Скајвокер, во кино во декември 2019. Билети во продажба од 22.10.2019.

 • Џуманџи: Следното ниво
  U kinima od 12.12.19

  Џуманџи: Следното ниво

  Jumanji: The Next Level (2019)

  Во Џуманџи: Следното ниво, бандата е повторно заедно, но играта е сменета. Како што се враќаат повторно во Џуманџи, да спасат еден од нивните, така откриваат дека ништо не е како што очекуваат. Играчите ќе треба да...

 • Екипа
  U kinima od 05.12.19

  Екипа

  Ekipa (2019)

  По дербито, Здравко – ѕвездата на Партизан, неговиот братучед Клупа воедно и навивач на Ѕвезда и Стефко добар другар од детството наоѓаат италијанка. По лудата ноќ, тие како екипа одат да вратат долг кај Скаре, кој со...

 • Минатиот Божиќ
  U kinima od 05.12.19

  Минатиот Божиќ

  Last Christmas (2019)

  Кејт ( Емилија Кларк) талка низ Лондон, следена од музиката на Џорџ Мајкл, донесувајќи многу лоши одлуки, што е иритирачка последица на тоа што е вработена како виленик во божиќна продавница која работи преку целата...

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.