ФИЛМОВИ Страница 6

 • Семоќниот Еван

  понеделник

  1.11.21

  13:25

  Семоќниот Еван

  Evan Almighty (2007)

  Еван Бакстер е нов член на конгресот со светла иднина и со намера „да го смени светот". Бог ќе ја слушне оваа порака и решава да му помогне...

 • Кафен шеќер

  понеделник

  1.11.21

  15:25

  Кафен шеќер

  Brown Sugar (2002)

  Двајца најдобри пријатели кои успеале во светот на хип-хоп музиката и кои професионално се поддржуваат еден со друг, одбираат други љубовни партнери пред да сфатат дека всушност се вљубени еден во друг. Сидни (Шана...

 • Луѓе во црно

  понеделник

  1.11.21

  15:25

  Луѓе во црно

  Men in Black (1997)

  Во овој блокбастер, Томи Ли Џонс и Вил Смит играат улоги на луѓе во црно кои ги регулираат вонземјаните на Земјата. Нашата земја е полна со вонземјани кои се маскирани за да се вклопат во човечката популација, а...

 • Водител: Легендата за Рон Бургунди

  понеделник

  1.11.21

  15:30

  Водител: Легендата за Рон Бургунди

  Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)

  Рон Бургунди (Вил Ферел) е најдобриот водител во Сан Диего во машкиот свет на вестите во 1970-тите, но тоа ќе се смени кога нова вработена со голема амбиција (Кристина Апелгејт) доаѓа во неговата редакција. Вил Ферел...

 • Луѓе во црно 2

  понеделник

  1.11.21

  17:20

  Луѓе во црно 2

  Men in Black II (2002)

  Томи Ли Џонс и Вил Смит се враќаат во улогите на агентите за вонземјани, Кеј и Џеј. Кога едно злобно чудовиште преправено како секси манекенка е закана за опстанокот на човечкиот вид, момците во црно мораат да се...

 • Лудилото на кралот Џорџ

  понеделник

  1.11.21

  17:45

  Лудилото на кралот Џорџ

  The Madness of King George (1994)

  Краљ Џорџ ИИИ се чудно понаша, али ко сме да се супротстави краљу? Па, на пример, његов амбициозни син. Сваким даном је све старији, а све што може да ради је да доконо чека да му умре отац. И тако, кад краљ почне да...

 • Луѓе во црно 3

  понеделник

  1.11.21

  19:00

  Луѓе во црно 3

  Men in Black 3 (2012)

  Агентот Џеј патува назад низ времето, во 1969 година, каде што се здружува со помладата верзија на агентот Кеј за да спречат еден злобен вонземјанин да ја уништи иднината. Во „Луѓе во црно 3“, агентите Џеј (Вил Смит)...

 • Случаен шпион

  понеделник

  1.11.21

  19:15

  Случаен шпион

  Te wu mi cheng (2001)

  Во шопинг центар во Хонг Конг, Бак Јуен спасува плен на крадци со помош на интуицијата. Завршува во Истанбул преку Јужна Кореја и случајно станува шпион. За среќа, знае кунг фу.

 • Лоши момчиња

  понеделник

  1.11.21

  23:50

  Лоши момчиња

  Bad Boys (1995)

  Вил Смит и Мартин Лоренс се здружуваат како двајца полицајци од Мајами кои мораат да заштитуваат еден сведок (Теа Лиони) на убиство додека истражуваат случај за конфискуваниот хероин од 100 милиони долари кој бил...

 • Баба

  вторник

  2.11.21

  02:45

  Баба

  Grandma (2015)

  Една огорчена седумдесетгодишна поетеса (Лили Томлин) е вратена во живот од воркохоличната ќерка (Марсија Гај Харден) и внуката тинејџерка (Џулијан Гарнер) која бара помош за непланираната бременост. Лили Томлин ја...

 • Откачената русокоса

  вторник

  2.11.21

  06:00

  Откачената русокоса

  Clueless (1995)

  Шер (Алиша Силверстоун) и Дион (Стејси Деш,), девојке из имуќних породица добиле су имена по чувеним певачицама. Оне иду у средњу школу и није им нарочито важно да добију добре оцене. Много им је битније да носе праву...

 • Големиот студ

  вторник

  2.11.21

  06:05

  Големиот студ

  The Big Chill (1983)

  Група седум поранешни пријатели од колеџ се собираат на викенд во вила во Јужна Каролина по погребот на уште еден нивен пријател од колеџ.

 • Витешки и дење

  вторник

  2.11.21

  07:45

  Витешки и дење

  Knight and Day (2010)

  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден раздвижен аеродром. По неколку минути тие разговараат на...

 • Водител: Легендата за Рон Бургунди

  вторник

  2.11.21

  12:15

  Водител: Легендата за Рон Бургунди

  Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004)

  Рон Бургунди (Вил Ферел) е најдобриот водител во Сан Диего во машкиот свет на вестите во 1970-тите, но тоа ќе се смени кога нова вработена со голема амбиција (Кристина Апелгејт) доаѓа во неговата редакција. Вил Ферел...

Почеток « 1 2 3 4 5 6 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.