Филмови Страница 5

 • Блиски средби од трет вид

  сабота

  27.7.24

  20:00

  Блиски средби од трет вид

  Close Encounters of the Third Kind (1977)

  Рој Нири ги истражува чудните околности кои се појавуваат насекаде во светот: снемување струја, НЛО и појавување на авиони кои исчезнале во

 • Самарјанин

  сабота

  27.7.24

  20:56

  Самарјанин

  Samaritan (2022)

  Со Силвестер Сталоне во главната улога, „Самарјанин“ следи едно младо момче (Џејвон „Вона“ Волтон) за да открие дали митскиот херој (Сталоне) кој го чуваше неговото соседство - и кој исчезна 20 години порано по...

 • Небо од ванила

  сабота

  27.7.24

  21:00

  Небо од ванила

  Vanilla Sky (2001)

  На самодоволен и суетен издавачки магнат му завршува привилегираниот живот по автомобилска незгода со огорчена љубовничка.

 • НЛО

  сабота

  27.7.24

  22:15

  НЛО

  UFO (2018)

  Дерек, брилијантен студент прогонуван од глетки на НЛО од детството, верува дека мистериозните глетки пријавени на аеродромите низ САД се НЛО. Со помош на девојката Натали и неговиот професор по математика, Дерек сака...

 • Асасинс Крид

  сабота

  27.7.24

  23:45

  Асасинс Крид

  Assassin’s Creed (2016)

  Кал Линч (Мајкл Фасбендер) доживеал трагедија на рана возраст. Тој е затвореник што се соочува со смртна казна, но добива неочекувана втора шанса во животот благодарејќи на таинствениот проект на „Абтерго индустриз....

 • Подем на злите мртовци

  недела

  28.7.24

  01:57

  Подем на злите мртовци

  Evil Dead Rise (2023)

  Преместувајќи го дејствието надвор од шумата и во градот, „Подем на злите мртовци“ раскажува извртена приказна за две отуѓени сестри, кои ги играат Сатерленд и Саливан, чиешто обединување е попречено од појавувањето...

 • Приказната на робинката

  недела

  28.7.24

  02:10

  Приказната на робинката

  The Handmaid's Tale (1990)

  Во не многу далечна иднина, во Република Гилеад (дел од поранешните САД), луѓето во голема мера станале стерилни поради нуклеарни катастрофи и болести. Новиот живот мора да се „одгледа“ со сите средства, и така жените...

 • Човек-пајак: Далеку од дома

  недела

  28.7.24

  06:00

  Човек-пајак: Далеку од дома

  Spider-Man: Far from Home (2019)

  Питер Паркер (Том Холанд) одлучува да им се придружи на своите соученици на патување во Европа. И покрај тоа што сакал својот суперхеројски идентитет да го заборави на одморот, Ник Фјури ја бара неговата помош. По...

 • 2012

  недела

  28.7.24

  06:30

  2012

  2012 (2009)

  Еден академски истражувач води група луѓе во борба да ги спречат апокалиптичните настани што биле предвидени од календарот на Маите. Никогаш немало датум толку важен за толку култури, толку религии, научници и влади....

 • Аквамен

  недела

  28.7.24

  09:45

  Аквамен

  Aquaman (2018)

  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога мора да спречи војна помеѓу световите на океанот и на...

 • Светот Јура: Паднато кралство

  недела

  28.7.24

  10:55

  Светот Јура: Паднато кралство

  Jurassic World: Fallen Kingdom (2018)

  Со сите чуда, авантури и возбуди синонимни за еден од најпопуларните и најуспешните серијали во историјата на филмот, овој целосно нов филмски приказ го следи враќањето на омилените ликови и диносаурусите - заедно со...

 • Островот на черепите

  недела

  28.7.24

  11:00

  Островот на черепите

  Kong: Skull Island (2017)

  Продуцентите на „Годзила се навраќаат на еден од најмоќните митови за чудовишни суштества во историјата. Оваа оригинална авантура ја раскажува приказната за еден разновиден тим од научници, војници и авантуристи кои...

 • Тајно подручје

  недела

  28.7.24

  12:00

  Тајно подручје

  Black Site (2018)

  Елитна војна постројба наилази на натприродно биќе те је присиљена борити се против војске из другога свијета.

 • Флинтстоунови во Рок Вегас

  недела

  28.7.24

  12:05

  Флинтстоунови во Рок Вегас

  The Flintstones in Viva Rock Vegas (2000)

  Пре него што су Кременкови постали омиљена породица из каменог доба, Фред је био само обичан момак који тражи девојку својих снова и његова романса са Вилмом увертира је за филмску екранизацију овог популарног цртаног...

 • Блиски средби од трет вид

  недела

  28.7.24

  12:55

  Блиски средби од трет вид

  Close Encounters of the Third Kind (1977)

  Рој Нири ги истражува чудните околности кои се појавуваат насекаде во светот: снемување струја, НЛО и појавување на авиони кои исчезнале во

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.