Филмови Страница 4

 • Лек против здравје

  среда

  24.7.24

  01:30

  Лек против здравје

  A Cure for Wellness (2016)

  Локхарт е брокер на Вол стрит и е испратен од неговата фирма во еден далечен алпски медицински бањски центар. Локхарт оди да го земе генералниот директор на компанијата, Пемброук, кој е пациент во бањата и му кажал на...

 • Истерувачи на духови

  среда

  24.7.24

  06:00

  Истерувачи на духови

  Ghostbusters (2016)

  „Истерувачи на духови“ го доживува своето долго очекувано враќање со урнебесни нови ликови. Триесет години по омилениот оригинален филм, режисерот Пол Фиг ни дава свеж поглед на оваа натприродна комедија, каде што...

 • Мегаум

  среда

  24.7.24

  07:05

  Мегаум

  Megamind (2010)

  Мегаум е најбрилијантниот супер негативец во светот... а и најмалку успешниот. Низ годините, тој се обидува да го освои Метро Сити на секој можен начин. Секој обид му претставува еден огромен неуспех благодарение на...

 • Небо од ванила

  среда

  24.7.24

  12:50

  Небо од ванила

  Vanilla Sky (2001)

  На самодоволен и суетен издавачки магнат му завршува привилегираниот живот по автомобилска незгода со огорчена љубовничка.

 • Дина

  среда

  24.7.24

  15:30

  Дина

  Dune (2021)

  Ова е сага за интергалактичкиот воин Пол Атрејд и неговиот месијански подем да го води својот народ и нивната борба за опстанок. Младиот херој ги води своите воини против злиот барон и се обидува да уништи галактичка...

 • Мег 2: Патување во длабочините

  среда

  24.7.24

  18:05

  Мег 2: Патување во длабочините

  Meg 2: The Trench (2023)

  Подгответе се за најголемото возбудување ова лето во „Мег 2: Патување во длабочините”, импресивно патување што го надминува блокбастерот од 2018 г. и ја води акцијата до поголеми височини и уште поголеми длабочини со...

 • План 75

  среда

  24.7.24

  18:10

  План 75

  Plan 75 (2022)

  Јапонија, во блиска иднина. Владината програма „План 75“ ги охрабрува постарите граѓани да бидат доброволно еутаназирани со цел да се санира општеството кое старее пребрзо. Една постара жена која ги губи средствата за...

 • Атлас на облаците

  среда

  24.7.24

  20:05

  Атлас на облаците

  Cloud Atlas (2012)

  Истражување за тоа како постапките во индивидуалните животи влијаат меѓусебно во минатото, сегашноста и иднината кога еден човек се преобразува од убиец во херој, а еден чин на добрина минува низ вековите за да...

 • Невидливиот човек

  четврток

  25.7.24

  00:15

  Невидливиот човек

  Hollow Man (2000)

  Кога водач на тим научници доброволно се пријавува за експеримент за човечка невидливост, сè полека трга наопаку и мора да се трпат страшни последици.

 • РАДИОФЛЕШ

  четврток

  25.7.24

  03:25

  РАДИОФЛЕШ

  Radioflash (2019)

  Нуклеарни уреѓај изазове електормагнетски импулс који оставља без струје више од 200 милиона људи. Тинејџерка мора водити породицу у опстанак, у новом мрачном свету.

 • Аквамен

  четврток

  25.7.24

  03:40

  Аквамен

  Aquaman (2018)

  Овој филм ја открива приказната за потеклото на получовекот Артур Кари и ни ја прикажува неговата авантура како наследник на подводното кралство Атлантида кога мора да спречи војна помеѓу световите на океанот и на...

 • Лига на правдата и РУБИ: Суперхерои и ловци, прв дел

  четврток

  25.7.24

  06:00

  Лига на правдата и РУБИ: Суперхерои и ловци, прв дел

  Justice League x RWBY: Super Heroes & Huntsmen, Part One (2023)

  Лигата на правдата се соочува со нов ужас - адолесценцијата! Кога Супермен и бандата ќе се најдат како тинејџери во непознатиот свет на Вејл, тие мора да се здружат со некои познати лица од аниме феноменот РУБИ на...

 • Мег 2: Патување во длабочините

  четврток

  25.7.24

  09:01

  Мег 2: Патување во длабочините

  Meg 2: The Trench (2023)

  Подгответе се за најголемото возбудување ова лето во „Мег 2: Патување во длабочините”, импресивно патување што го надминува блокбастерот од 2018 г. и ја води акцијата до поголеми височини и уште поголеми длабочини со...

 • План 75

  четврток

  25.7.24

  09:25

  План 75

  Plan 75 (2022)

  Јапонија, во блиска иднина. Владината програма „План 75“ ги охрабрува постарите граѓани да бидат доброволно еутаназирани со цел да се санира општеството кое старее пребрзо. Една постара жена која ги губи средствата за...

 • Човек-пајак: Ширум пајак-вселената

  четврток

  25.7.24

  10:55

  Човек-пајак: Ширум пајак-вселената

  Spider-Man: Across the Spider-Verse (2023)

  Мајлс Моралес се катапултира низ Мултиверзумот, каде што наидува на тим Пајак-Луѓе задолжени да го заштитат неговото постоење. Кога хероите се судираат за тоа како да се справат со нова закана, Мајлс мора да...

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.