ФИЛМОВИ Страница 3

 • Удри и бегај

  четврток

  27.2.20

  23:10

  Удри и бегај

  Hit and Run (2012)

  Младиот пар Ени и Чарли ќе ризикуваат сѐ кога ќе решат да го напуштат родното гратче. Почнуваат авантура за да дојдат до својата животна шанса. Но, нивното патување ќе се искомплицира со низа опасни, но и комични...

 • 22 Куршума

  четврток

  27.2.20

  23:15

  22 Куршума

  L'immortel (2010)

  Nakon dugačke i brutalne, ali vrlo uspešne karijere u mafiji grada Marselja, Čarli Matej se okrenuo poštenom životu. Poslednje tri godine živi povučenim, mirnim porodičnim životom sa ženom i dvoje dece. Međutim,...

 • Лице со лузна

  четврток

  27.2.20

  23:30

  Лице со лузна

  Scarface (1983)

  Ал Пачино игра кубански бегалец која станува голема ѕверка во кокаинското подземје на Мајами, но кој потоа паѓа во сопствената замка и бива убиен.

 • Заговор

  четврток

  27.2.20

  23:30

  Заговор

 • САМАЦ

  петок

  28.2.20

  01:20

  САМАЦ

  A Single Man (2009)

  Ovo je priča o Džordžu 52-godišnjem profesoru na koledžu koji traži novi smisao u životu posle smrti svog dugogodišnjeg partnera, Džima. On je zarobljen u prošlosti i ne može da vidi budućnost. Utehu mu pruža najbliža...

 • Средби од четврти вид

  петок

  28.2.20

  01:30

  Средби од четврти вид

  The Fourth Kind (2009)

  Film „Susreti četvrte vrste“ je provokativni triler smešten u današnje doba, u mesto Noum, na Aljasci, gde je svake godine prijavljen neobično veliki broj nestanaka ljudi. Uprkos višestrukim istragama FBI-ja, istina...

 • Интриго: Драга Агнес

  петок

  28.2.20

  02:15

  Интриго: Драга Агнес

  Intrigo: Dear Agnes (2019)

  Хени и Агнес некогаш биле многу блиски, но потоа ги разделила катастрофа. Сега, Хени се враќа во животот на Агнес и ѝ бара услуга: да ѝ помогне да го испланира убиството на сопругот, Дејвид.

 • Еxтинцтион

  петок

  28.2.20

  02:15

  Еxтинцтион

  Extinction (2015)

  When an infection turns most of humanity into rabid zombies, two men and a 9 year old girl must barricade themselves against their monstrous attackers.

 • Последниот обред

  петок

  28.2.20

  03:00

  Последниот обред

  Rites of Passage (2012)

  Натан (Р. Доноуху), студент по антропологија повикува неколку свои колеги и професорот (С. Дорф) на напуштениот ранч на своето семејство кој се наоѓа на света земја на гробиштата на индијанското племе Чумаш, за да го...

 • Реформација: Европската Света војна

  петок

  28.2.20

  03:05

  Реформација: Европската Света војна

  Reformation: Europe's Holy War (2017)

  Дејвид Старки истражува како протестантската реформација го сменила ликот на модерна Европа, ослободувајќи ги фундаментализмот, теророт и религиозното насилство во нивниот денешен облик.

 • Добриот пастир

  петок

  28.2.20

  03:50

  Добриот пастир

  The Good Shepherd (2006)

  Едвард верува во САД и е подготвен да жртвува сѐ за заштитата на земјата. Како еден од основачите на ЦИА, Едвард е полн со идеали, но со тек на време неговата сомничавост кон средината расте.

 • Притајено зло: Истребљење

  петок

  28.2.20

  04:00

  Притајено зло: Истребљење

  Resident Evil: Extinction (2007)

  Preživeli iz Rakun Sitija putuju pustinjom Nevade, nadajući se da će stići do Aljaske koja bi mogla još uvek da bude oblast bez zombija. Tom karavanu se pridružuje i Alis da bi im pomogla u njihovoj borbi protiv zombija

 • Неуспјешан скроз

  петок

  28.2.20

  04:34

  Неуспјешан скроз

  Neuspješan skroz (2017)

  U vremenu i svijetu u kojem se uspjeh mjeri jedino količinom novca koji možete potrošiti, bez obzira na to kako ste ga stekli, možda je uspjeh postati i ostati skroz neuspješan. Ovo je neuspješan film o neuspješnom...

 • Одрпанац

  петок

  28.2.20

  04:40

  Одрпанац

  The Raggedy Rawney (1988)

  Fim o mladom vojnom dezerteru u Drugom svetskom ratu, koji nakon ranjavanja svoga oficira beži iz vojske i pridružuje se ciganskom karavanu, obučen kao žena...

 • Ѓаволот носи Прада

  петок

  28.2.20

  06:00

  Ѓаволот носи Прада

  The Devil Wears Prada (2006)

  Енди Сакс (Ен Хатавеј) е паметна млада жена од Средниот Запад и тукушто дипломирала на факултет и сака да работи во списание како новинарка. Таа аплицирала за работа во „Ранавеј, најпрестижното модно списание во...

ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.