Филмови Страница 3

 • Деца шпиони 3-Д: Играта заврши

  петок

  26.7.24

  05:30

  Деца шпиони 3-Д: Играта заврши

  Spy Kids 3: Game Over (2003)

  Децата шпиони повторно се враќаат! Тајните агенти Јуни и Кармен Кортез одат на нивната најневеројатна мисија досега, патување во виртуелниот свет на една 3Д видеоигра направена да ги надмудри кога неверојатната...

 • Луѓе во црно 2

  петок

  26.7.24

  10:25

  Луѓе во црно 2

  Men in Black II (2002)

  По четири години откако агентите за вонземјани Џеј и Кеј (Томи Ли Џонс и Вил Смит) спречија интергалактичка катастрофа, Кеј се врати во удобноста на цивилниот живот, додека Џеј ја презеде улогата на својот поранешен...

 • Макс Стил

  петок

  26.7.24

  10:35

  Макс Стил

  Max Steel (2016)

  Макс Стил е приказна за тинејџерот Максвел Мекграт и неговиот пријател вонземјанин Стил, кои со спојување на нивната специјално турбо-енергетска моќ можат да го креираат сетилниот суперхерој Макс Стил.

 • Америка тоне

  петок

  26.7.24

  12:00

  Америка тоне

  America Is Sinking (2023)

  Знанственици настоје пронаќи начин да спријече потоп Сјеверне Америке јер отапање ледењака и брза ерозија изазивају потресе и тсунамије.

 • Време за љубов

  петок

  26.7.24

  15:15

  Време за љубов

  About Time (2013)

  Приказна за добродушен, но чуден млад адвокат кој од својот татко открива дека сите мажи во нивното семејство можат да патуваат низ времето. По ова ново откритие, адвокатот ги искористува своите способности за...

 • Хелбој 2: Златната армија

  петок

  26.7.24

  15:42

  Хелбој 2: Златната армија

  Hellboy 2: The Golden Army (2008)

  Со препознатливиот спој на акција, хумор и спектакл, сагата за најсилниот светски херој кој сака мачиња и доаѓа од пеколот, продолжува во „Пеколко 2: Златната армија“. Поголеми мускули, подобро оружје и повеќе злобни...

 • Ад Астра

  петок

  26.7.24

  18:25

  Ад Астра

  Ad Astra (2019)

  Кога мистериозен и опасен по живот настан ѝ се случува на Земјата, астронаутот Рој МекБрајд (Пит) оди на опасна мисија низ сончевиот систем за да ја открие вистината за исчезнатиот татко (Томи Ли Џонс) и неговата...

 • Слепа врба, заспана жена

  петок

  26.7.24

  20:30

  Слепа врба, заспана жена

  Blind Willow, Sleeping Woman (2022)

  Токио, неколку дена по земјотресот и цунамито во 2011 година. Кјоко го напушта сопругот откако пет дена ги гледа снимките од земјотресот на ТВ. Преку сеќавања, соништа и фантазии, Кјоко, Комура и Катагири се обидуваат...

 • Луѓе во црно: Интернационала

  петок

  26.7.24

  20:45

  Луѓе во црно: Интернационала

  Men in Black: International (2019)

  Луѓето во црно се прошириле низ целиот свет, но исто така се прошириле и вселенските никаквеци. А за да нѐ чуваат безбедни, декорираниот агент Х (Крис Хемсворт) и решителната нова агентка М (Теса Томпсон) се...

 • Silent Night

  петок

  26.7.24

  21:00

  Silent Night

  Silent Night (2021)

  Нел, Сајмон и нивниот син Арт се подготвуваат да ги дочекаат пријателите и фамилијата за еден на изглед совршен собир за Божиќ. Се е совршено... Освен што ова ќе биде последен Божиќ.

 • Луѓе во црно: Интернационала

  петок

  26.7.24

  21:00

  Луѓе во црно: Интернационала

  Men in Black: International (2019)

  Луѓето во црно се прошириле низ целиот свет, но исто така се прошириле и вселенските никаквеци. А за да нѐ чуваат безбедни, декорираниот агент Х (Крис Хемсворт) и решителната нова агентка М (Теса Томпсон) се...

 • Затура: Вселенска авантура

  петок

  26.7.24

  22:00

  Затура: Вселенска авантура

  Zathura: A Space Adventure (2005)

  Двајца браќа кои се препираат се исфрлени во најдлабоката и најтемна вселена играјќи мистериозна игра што ја откриле во подрумот. Ако не ја довршат играта и не стигнат до планетата Затура, тие засекогаш ќе останат...

 • Мажи

  сабота

  27.7.24

  01:06

  Мажи

  Men (2022)

  По мистериозната смрт на својот сопруг, Харпер заминува и се крие во затскриена вила, каде што се обидува да се справи со минатото што ја прогонува. Сепак, некој или нешто од околните шуми не ѝ дозволува да најде...

 • Легло

  сабота

  27.7.24

  01:20

  Легло

  The Brood (1979)

  Френк Карвет е уплашен од менталното здравје на неговата бивша сопруга, плашејќи се од ефектите од нејзиното влијание врз нивната шестгодишна ќерка и на крајот, стравува за сопствениот живот. Учителката на неговата...

 • Скенери

  сабота

  27.7.24

  02:50

  Скенери

  Scanners (1981)

  Дерил Ревок е непријателски „скенер“ на неспоредлива моќ со ненаситна жед за контрола. Водачот на подземната асоцијација Ревок, води војна против „нормалните“ за да дојде до доминација во светот - неговата телекинеза...

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.