ФИЛМОВИ Страница 2

 • Султанот и светецот

  петок

  28.2.20

  22:05

  Султанот и светецот

  The Sultan and the Saint (2017)

  Програмата испитува судбински состанок од пред 800 години кога христијански фратар и голем муслимански водич се сретнале на крвавите боишта на крстоносните војни и ја смениле светската историја.

 • Игран Филм

  петок

  28.2.20

  22:15

  Игран Филм

 • Интриго: Драга Агнес

  петок

  28.2.20

  22:35

  Интриго: Драга Агнес

  Intrigo: Dear Agnes (2019)

  Хени и Агнес некогаш биле многу блиски, но потоа ги разделила катастрофа. Сега, Хени се враќа во животот на Агнес и ѝ бара услуга: да ѝ помогне да го испланира убиството на сопругот, Дејвид.

 • Спајдермен 3

  петок

  28.2.20

  23:00

  Спајдермен 3

  Spiderman 3 (2007)

  U Spajdermenu™ 3, zasnovanom na čuvenom Marvelovom strip serijalu Piter Parker je konačno uspeo da postigne ravnotežu između svoje ljubavi prema Meri Džejn i svojih obaveza superheroja, iako mu je Gven Stejsi (Brajs...

 • Дадилката Мекфи и големата експлозија

  петок

  28.2.20

  23:00

  Дадилката Мекфи и големата експлозија

  Nanny McPhee Returns (2010)

  Направете место за повеќе забава и урнебесен хаос кога добитничката на „Оскар“ Ема Томпсон ја репризира својата улога на волшебната дадилка Мекфи, оти таа пристигнува кога е најпотребна и кога е најмалку посакувана....

 • Опасност од длабочините

  петок

  28.2.20

  23:20

  Опасност од длабочините

  The Shallows (2016)

  Додека сурфа на една изолирана плажа, Ненси навлегува во територијата на една голема бела ајкула. Иако се наоѓа на 200 метри од брегот, преживувањето се покажува како тешка работа за која ќе треба да вложи многу...

 • Станот

  петок

  28.2.20

  23:50

  Станот

  The Loft (2014)

  Напнат психолошки трилер за петмина мажи, кои тајно ќе изнајмат стан, каде без страв ќе можат да уживаат во тајните љубовни афери. Меѓутоа, нивните фантазии ќе станат реалност и кошмар кога во станот ќе најдат мртва...

 • Интриго: Смртта на еден автор

  сабота

  29.2.20

  00:15

  Интриго: Смртта на еден автор

  Intrigo: Death of an Author (2018)

  Преведувач мора да го испита потеклото на ракопис и чудните околности поврзани со него.

 • Зора на живите мртовци

  сабота

  29.2.20

  00:30

  Зора на живите мртовци

  Dawn of the Dead (2004)

  Сара Поли и Винг Рамс играат двајца од последните луѓе останати на Земјата во која дивеат зомби што јадат човечко месо. Со неколкумина други преживеани, тие мораат некако да избегаат до еден остров на кој наводно нема...

 • Идентитет

  сабота

  29.2.20

  00:55

  Идентитет

  Identity (2003)

  Една ненадејна бура во еден далечен пустински град заробува една очајничка група луѓе во еден запустен хотел. Ним им олеснува што нашле засолниште, но тоа чувство набргу го заменува стравот кога некој почнува да ги...

 • Кинг Конг

  сабота

  29.2.20

  01:55

  Кинг Конг

  King Kong (2005)

  Амбициозен филмски продуцент ги принудува својата екипа и бродска посада да отпатуваат до мистериозен остров на кој има огромен мајмун кој ќе го шармира главната актерка. Главна улога: Наоми Ватс.

 • НОЋ ВЕШТИЦА 4

  сабота

  29.2.20

  02:00

  НОЋ ВЕШТИЦА 4

  HALLOWEEN 4 (1988)

 • Упорно зло: Задгробен живот

  сабота

  29.2.20

  02:25

  Упорно зло: Задгробен живот

  Resident Evil: Afterlife (2010)

  Мила Јовович се враќа во улогата на Елис, во четвртиот дел на хит акциониот хорор филм. Во свет во кој владее вирусна инфекција, Алис ја продолжува својата потрага по преживеани кои ќе ги доведе до безбедно место....

 • Воин

  сабота

  29.2.20

  02:35

  Воин

  Warrior (2011)

  Новите ѕвезди Том Харди и Џоел Едгертон играат двајца отуѓени браќа, кои се соочуваат со најтешката борба во нивните животи, во филмот „Воин“, кој е трогателна и инспиративна акциона драма од ценетиот режисер Гавин...

 • Султанот и светецот

  сабота

  29.2.20

  03:05

  Султанот и светецот

  The Sultan and the Saint (2017)

  Програмата испитува судбински состанок од пред 800 години кога христијански фратар и голем муслимански водич се сретнале на крвавите боишта на крстоносните војни и ја смениле светската историја.

ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.