Филмови Страница 2

 • СИ ЏЕЈ 7

  недела

  21.7.24

  14:16

  СИ ЏЕЈ 7

  Cheung Gong 7 hou (2008)

  Животите на еден сиромашен татко работник и на син му се менуваат кога еден фасцинантен и чуден миленик влегува во нивниот свет. Низ комичниот хаос, тие на крајот научуваат важна лекција за работите кои не се купуваат...

 • Годзила 2: Кралот на ѕверовите

  недела

  21.7.24

  16:01

  Годзила 2: Кралот на ѕверовите

  Godzilla: King of the Monsters (2019)

  Крипто-зоолошката агенција Монарх се соочува со напад на џиновски ѕверови, вклучувајќи ги Годзила, Мотра, Родан и троглавиот Крал Гидора. Овие древни суштества копнеат по надмоќ, оставајќи го човештвото да живее во...

 • Роботи

  недела

  21.7.24

  17:21

  Роботи

  Robots (2023)

  Во блиска иднина, роботите се пренасочени да вршат обични и физички работи, но се исклучени од тоа да изгледаат како луѓето од страв да не ги заменат. Чарлс е женкар кој тајно го користи роботот реплика за да има...

 • Матрикс: Револуции

  недела

  21.7.24

  17:50

  Матрикс: Револуции

  The Matrix Revolutions (2003)

  Во ова експлозивно финално поглавје на Матрикс трилогијата, Нео (Кијану Ривс), Морфеус (Лоренс Фишбурн) и Тринити (Кери-Ен Мос) се борат да го одбранат Зион, последниот град од реалниот свет, од ројот машини што го...

 • Годзила против Конг

  недела

  21.7.24

  18:11

  Годзила против Конг

  Godzilla vs. Kong (2021)

  Легендите се судираат во „Годзила против Конг“ кога овие митски непријатели се среќаваат во спектакуларна битка додека судбината на светот виси на конец. Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го...

 • Екс макина

  понеделник

  22.7.24

  01:05

  Екс макина

  Ex Machina (2014)

  Кејлеб Смит (Домал Глисон) е 26-годишен програмер во најголемата компанија за интернет на светот. Тој победува на натпревар и добива викенд во еден приватен имот на планина, во друштво со брилијантниот и таинствен...

 • Робокап 3

  понеделник

  22.7.24

  01:25

  Робокап 3

  RoboCop 3 (1993)

  ОЦП, компанијата која првично го дизајнираше Робокап, сака да го уништи најголемиот кварт во Детроит за да направи место за блескав нов град во иднина.

 • Луѓе во црно 2

  понеделник

  22.7.24

  04:31

  Луѓе во црно 2

  Men in Black II (2002)

  По четири години откако агентите за вонземјани Џеј и Кеј (Томи Ли Џонс и Вил Смит) спречија интергалактичка катастрофа, Кеј се врати во удобноста на цивилниот живот, додека Џеј ја презеде улогата на својот поранешен...

 • Сината бубачка

  понеделник

  22.7.24

  06:00

  Сината бубачка

  Blue Beetle (2023)

  Една вонземјанска реликвија го одбира Хаиме Рејес да му биде симбиотичен хост. Реликвијата го опремува Хаиме со костим кој е способен да направи некои непредвидени и многу моќни потези кои засекогаш му ја менуваат...

 • Годзила 2: Кралот на ѕверовите

  понеделник

  22.7.24

  08:15

  Годзила 2: Кралот на ѕверовите

  Godzilla: King of the Monsters (2019)

  Крипто-зоолошката агенција Монарх се соочува со напад на џиновски ѕверови, вклучувајќи ги Годзила, Мотра, Родан и троглавиот Крал Гидора. Овие древни суштества копнеат по надмоќ, оставајќи го човештвото да живее во...

 • Ние двајца

  понеделник

  22.7.24

  09:35

  Ние двајца

  La personne aux deux personnes (2008)

  Жан-Кристијан Рану (Даниел Отеил) е малку ексцентричен сметководител кој живее од ден на ден. Жил Габриел (Ален Шабат) е поп пејач кому му минале петте минути. Никој никогаш не би очекувал дека животите на овие двајца...

 • Годзила против Конг

  понеделник

  22.7.24

  10:25

  Годзила против Конг

  Godzilla vs. Kong (2021)

  Легендите се судираат во „Годзила против Конг“ кога овие митски непријатели се среќаваат во спектакуларна битка додека судбината на светот виси на конец. Конг и неговите заштитници одат на опасно патување за да го...

 • Луѓе во црно 3

  понеделник

  22.7.24

  12:40

  Луѓе во црно 3

  Men in Black 3 (2012)

  Во „Луѓе во црно 3“, агентите Џеј (Вил Смит) и Кеј (Томи Ли Џоунс) се враќаат... низ времето. Џеј има видено многу необјасниви работи со некои „Луѓе во црно“ кога бил на 15 години, но ништо толку многу, па дури ни...

 • Неверојатниот Човек-пајак 2

  понеделник

  22.7.24

  16:21

  Неверојатниот Човек-пајак 2

  The Amazing Spider-Man 2 (2014)

  Одлично е да се биде Човек-пајак. За Питер Паркер, нема подобро чувство од висењето од облакодери, прифаќањето на улогата на херој и дружењето со Гвен. Но, да се биде Човек-пајак си има цена. Само Човекот-пајак може...

 • Деца шпиони

  понеделник

  22.7.24

  16:55

  Деца шпиони

  Spy Kids (2001)

  Кармен и Џуни немаат поим дека нивните родители биле тајни агенти. Сега, исчезнувањето на неколку нивни стари колеги ги принудува да се вратат во играта. Главна улога: Антонио Бандерас. Пред девет години,...

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.