ФИЛМОВИ Страница 2

 • Извршители

  петок

  10.4.20

  01:40

  Извршители

  Repo Men (2010)

  Трилерот се одвива во футуристичкото Торонто, откако по една војна во Африка градот го населуваат ветерани на кои им требаат скапи транспланти. Извршителот ги гони муштериите што не можат да ги платат имплантираните...

 • Истина

  петок

  10.4.20

  03:30

  Истина

  A Dark Truth (2012)

  Bivši operativac CIA, sada voditelj političke debatne emisije, prihvata ponudu korporativne krtice i pokušava da razotkrije učešće njene kompanije u masakru, koje je počinjeno u jednom južnoameričkom selu.

 • Сахара

  петок

  10.4.20

  07:50

  Сахара

  Sahara (2005)

  Nakon što pronađe znameniti novčić povezan sa istorijskom legendom, vrhunski istraživač Dirk Pit će da se upusti u avanturu života - lov za blagom kroz neke od najopasnijih predela zapadne Afrike... U potrazi za davno...

 • Стој! Или мајка ми ќе пука

  петок

  10.4.20

  08:20

  Стој! Или мајка ми ќе пука

  Stop! Or My Mom Will Shoot (1992)

  Кога врвниот детектив од Лос Анџелес, Џо Бомовски (Силвестер Сталоне), добива ретка посета од својата енергична мајка Тути (Естел Гети), неговиот живот станува хаотичен. Таа наскоро почнува да се меша во ергенскиот...

 • Законска мерка

  петок

  10.4.20

  11:50

  Законска мерка

  Legal Action (2018)

  Жена го замолува својот поранешен сопруг адвокат да го брани нејзиниот брат криминалец кој е обвинет за убиство на областен јавен обвинител. Ќе треба да се потруди да преживее и победи.

 • Хелбој

  петок

  10.4.20

  16:05

  Хелбој

  Hellboy (2004)

  Во последните денови на Втората светска војна, Нацистите се обидуваат да користат црна магија за својата пропадната кауза. Сојузниците го заземаат кампот каде се извршува церемонијата, но не пред да биде повикан...

 • Бомбардер

  петок

  10.4.20

  16:30

  Бомбардер

  Bomber (1982)

  Bad Graciano, koga zovu Bombarder se povukao iz boksa kao šampion u teškoj kategoriji i zakleo se da se nikada više neće boriti. Dok mirno živi svoj život na brodu, upoznaje Džerija Kala koji se uvek nalazi u nekoj...

 • Земачи

  петок

  10.4.20

  21:00

  Земачи

  Takers (2010)

  „Земачи“, во режија на Џон Лусенхоп, ни прикажува една злогласна група криминалци (Идрис Елба, Пол Вокер, Т. И., Крис Браун, Хајден Кристенсен и Мајкл Или) кои продолжуваат да ја фрустрираат полицијата, изведувајќи...

 • Извршители

  петок

  10.4.20

  22:55

  Извршители

  Repo Men (2010)

  Трилерот се одвива во футуристичкото Торонто, откако по една војна во Африка градот го населуваат ветерани на кои им требаат скапи транспланти. Извршителот ги гони муштериите што не можат да ги платат имплантираните...

 • Притајено зло: Проклетство

  петок

  10.4.20

  23:25

  Притајено зло: Проклетство

  Biohazard: Damnation (2012)

  Specijalni agent, Leon S. Kenedi, odbija da posluša naređenje svojih nadređenih i pokušava da uništi biološko oružje, koje se upotrebljava u zaraćenoj Evropi.

 • Посмртно

  сабота

  11.4.20

  01:10

  Посмртно

  Wake of Death (2004)

  По бруталното убиство на сопругата, клупскиот телохранител, Бен Арчер, влегува во војна со кинеските тријади.

 • Платеник

  сабота

  11.4.20

  02:05

  Платеник

  Mercenary for Justice (2006)

  Plaćenik Džon Siger ( Stiven Sigal) je najbolji u svom poslu. Tokom misije u Južnoj Africi njegov najbolji prijatelj Rejdio Džons strada, a Džon se vraća u SAD i preuzima brigu o njegovoj ženi Sondri i sinu Ediju....

 • Упорно зло: Задгробен живот

  сабота

  11.4.20

  04:00

  Упорно зло: Задгробен живот

  Resident Evil: Afterlife (2010)

  Мила Јовович се враќа во улогата на Елис, во четвртиот дел на хит акциониот хорор филм. Во свет во кој владее вирусна инфекција, Алис ја продолжува својата потрага по преживеани кои ќе ги доведе до безбедно место....

 • Хелбој

  сабота

  11.4.20

  05:40

  Хелбој

  Hellboy (2004)

  Во последните денови на Втората светска војна, Нацистите се обидуваат да користат црна магија за својата пропадната кауза. Сојузниците го заземаат кампот каде се извршува церемонијата, но не пред да биде повикан...

 • Пиксели

  сабота

  11.4.20

  13:55

  Пиксели

  Pixels (2015)

  Кога вонземјаните ги толкуваат класичните видеоигри како објавување војна, тие ја напаѓаат Земјата користејќи ги игрите како модели за нападите. Како одговор, претседателот на САД ги ангажира своите поранешни другари...

ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.