ФИЛМОВИ Страница 1

 • Ромео и Јулија

  четврток

  27.2.20

  03:40

  Ромео и Јулија

  Romeo and Juliet (1968)

  Романтична трагедија за двајца невини тинејџери кои се сакаат и покрај тоа што семејствата се смртни непријатели. „Ромео и Јулија“ на Франко Зефирели се смета за една од најдобрите филмски верзии на Шекспировата...

 • До понора и натраг

  четврток

  27.2.20

  03:40

  До понора и натраг

  Do ponora i natrag (2014)

  Gordana Maroja već se duže vrijeme liječi od depresije. Majka je troje djece. Nezaposlena. U Zagreb je došla prije 21 godinu, za mužem, te počela raditi u njegovoj firmi. S vremenom, život je krenuo u potpuno...

 • Leksione jete

  четврток

  27.2.20

  03:48

  Leksione jete

 • Сложувалка

  четврток

  27.2.20

  03:50

  Сложувалка

  Puzzle (2018)

  Агнес (Кели Мекдоналд), потценета како мајка од предградие, ја открива страста за решавање сложувалки што неочекувано ја внесуваат во нов свет, каде што нејзиниот живот се расплетува на начин незамислив за неа....

 • Баран

  четврток

  27.2.20

  03:50

  Баран

  Wanted (2008)

  Фрустриран канцелариски службеник дознава дека е син на професионален убиец и дека ги наследил неверојатните убиствени способности на својот татко.

 • Gjeneza

  четврток

  27.2.20

  03:55

  Gjeneza

  Film Aksion

 • Инстант семејство

  четврток

  27.2.20

  04:00

  Инстант семејство

  Instant Family (2018)

  Една двојка презема премногу обврски кога ја посвојува тинејџерката Лизи заедно со нејзините помали брат и сестра. Сега Пит и Ели мора да се обидат да научат како да бидат родители и како да создадат семејство. Кога...

 • Деца мањег бога

  четврток

  27.2.20

  04:00

  Деца мањег бога

  Children of a Lesser God (1986)

  Džejms je novi profesor govora u školi za gluvone. Zaljubljuje se u Saru, devojku koja odlučuje da ostane u domu iako je spremna za izlazak. Od početne stidljivosti i odbijanja da čita s njegovih usana, Sara se naglo...

 • Вирџина

  четврток

  27.2.20

  04:11

  Вирџина

  Virdžina (1991)

  Radnja filma se odvija krajem 19. veka, u jednom zabitnom selu Kninske krajine. Porodice bez muškog potomstva smatrane su ukletim i osuđenim na propast. Da bi se spasle prokletstva, te porodice su jedno od ženske dece...

 • I teti në bronx

  четврток

  27.2.20

  04:13

  I teti në bronx

 • MIB 2

  четврток

  27.2.20

  04:20

  MIB 2

 • Редови на паради

  четврток

  27.2.20

  04:20

  Редови на паради

  Privates on Parade (1983)

  Komedija u kojoj Džon Kliz igra britanskog majora koji zajedno sa kapetanom Terijem osniva muzičku trupu koja će ići na turneju i zabavljati britanske vojnike stacionirane u Maleziji.

 • Никад извини - Несаломиви

  четврток

  27.2.20

  04:28

  Никад извини - Несаломиви

 • Автостоперот

  четврток

  27.2.20

  04:30

  Автостоперот

  The Hitcher (2007)

  Сериски убиец мести за своите кривични дека два студента кои го превезуваат.

 • Unë dhe ti

  четврток

  27.2.20

  04:32

  Unë dhe ti

Почеток « 1 2 3 ... 125 126 127 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.