Филмови Страница 1

 • Пеколко

  сабота

  20.7.24

  20:00

  Пеколко

  Hellboy (2004)

  Во последните денови на Втората светска војна, Нацистите се обидуваат да користат црна магија за својата пропадната кауза. Сојузниците го заземаат кампот каде се извршува церемонијата, но не пред да биде повикан...

 • Spaceman

  сабота

  20.7.24

  20:00

  Spaceman

  Spaceman (2024)

  During a research mission, an astronaut discovers that his marriage is in trouble. Luckily, he has the help of a mysterious creature hidden in his ship.

 • Патролни шепи

  сабота

  20.7.24

  20:15

  Патролни шепи

  PAW Patrol: The Movie (2021)

  Кога нивниот ривал Хамдингер, станува градоначалник на Адвенчер Сити и почнува да прави хаос, Рајдер и херојските кученца одат да се соочат со предизвикот. По патот, тимот добива помош од новиот сојузник - остроумниот...

 • Сила привлачности

  сабота

  20.7.24

  20:30

  Сила привлачности

  Prityazhenie (2017)

  Они долазе... Неидентификовани летеќи објекат, велики свемирски брод срушио се у центру Москве. Летелица је пала у густо насељен део руске престонице. Погинуо је велики број људи и причињена је велика материјална...

 • Небо од ванила

  сабота

  20.7.24

  21:00

  Небо од ванила

  Vanilla Sky (2001)

  На самодоволен и суетен издавачки магнат му завршува привилегираниот живот по автомобилска незгода со огорчена љубовничка.

 • Хипнотисан

  сабота

  20.7.24

  21:40

  Хипнотисан

  Hypnotic (2023)

  Прича прати полицијског детектива Данија Руркеа који тражи своју несталу ќерку Мини. Потрага ќе га довести до сазнања да је њен нестанак повезан са серијом пљачки које предводи тајанствени мушкарац са хипнотичким...

 • Овчичката Шон: Фармагедон

  сабота

  20.7.24

  21:50

  Овчичката Шон: Фармагедон

  A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (2019)

  Кога вонземјанин со супер моќи доаѓа на Моси Ботом фармата, овцата Шон оди на мисија да ја испрати вонземјанката дома пред злобната организација може да ја зароби.

 • Ѕвездени патеки: Во мрак

  сабота

  20.7.24

  21:50

  Ѕвездени патеки: Во мрак

  Star Trek Into Darkness (2013)

  Кога еден безмилосен генијалец, познат како Кан, самиот објавува војна против Федерацијата. Капетан Кирк, Спок и смелиот екипаж на УСС Ентерпрајз ќе тргнат во најголемата потера во историјата.

 • Ѕвездени патеки: Во мрак

  сабота

  20.7.24

  22:25

  Ѕвездени патеки: Во мрак

  Star Trek Into Darkness (2013)

  Кога еден безмилосен генијалец, познат како Кан, самиот објавува војна против Федерацијата. Капетан Кирк, Спок и смелиот екипаж на УСС Ентерпрајз ќе тргнат во најголемата потера во историјата.

 • Бедни суштества

  сабота

  20.7.24

  23:25

  Бедни суштества

  Poor Things (2023)

  Неверојатната приказна за еволуцијата на Бела Бакстер, млада девојка оживеана од брилијантниот научник доктор Гудвин Бакстер.

 • Планетата со богатство

  сабота

  20.7.24

  23:28

  Планетата со богатство

  Treasure Planet (2002)

  Петнаесетгодишниот Џим Хокинс наидува на една мапа до најголемото пиратско богатство во вселената. Приказната го прикажува фантастичното патување на Џим низ еден паралелен универзум, како работник во кабина на една...

 • Osećaj gospođice Smile za sneg

  сабота

  20.7.24

  23:35

  Osećaj gospođice Smile za sneg

  Smilla's Sense of Snow (1997)

  Kada dečak pada sa snežnog krova i umire, počinje istraga.

 • Скyлинес

  недела

  21.7.24

  00:00

  Скyлинес

  Skylines (2020)

  Неколико година након што су ванземаљци окупирали Земљу, биологија бивших ванземаљаца убица је промењена како би могли мирно да живе са људима. Али када се појави смртоносни вирус, ванземаљци почињу да се враќају у...

 • Девет животи

  недела

  21.7.24

  00:23

  Девет животи

  Nine Lives (2016)

  Семејна комедија со Кевин Спејси и Џенифер Гарнер во главните улоги. Том Бренд е милијардер на врвот на својата кариера. Но посветеноста на работата го оддалечила од прекрасната сопруга и од ќерката Ребека која...

 • Ѕвездени патеки: Генерации

  недела

  21.7.24

  01:45

  Ѕвездени патеки: Генерации

  Star Trek: Generations (1994)

  Капетан Пикард, уз помоќ наводно преминулог капетана Кирка мора да заустави лудака спремног да убија на планетарном нивоу не би ли ушао у просторни матрикс. Астрономски феномен који премошќује временске оквире довешќе...

Почеток « 1 2 3 ... 9 10 11 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.