ФИЛМОВИ Страница 1

 • Супер 8

  четврток

  1.10.20

  14:20

  Супер 8

  Super 8 (2011)

  „Супер 8“ ја раскажува приказната за шестмина пријатели кои случајно снимаат судир на еден воз, откривајќи дека нешто незамисливо има избегано при судирот. Уште поголема мистерија е што сака тоа нешто. Во летото 1979...

 • Паравоена единица

  четврток

  1.10.20

  16:50

  Паравоена единица

  Militia (2000)

  Возбудлива акциска авантура, во која еден агент е на тајна мисија во бид да ги земе од терористите проектилите со антракс, насочени кон САД...

 • Прстен Нибелунга

  четврток

  1.10.20

  17:15

  Прстен Нибелунга

  Ring of the Nibelungs (2004)

  "Prsten Nibelunga" priča je o davnoj Europi. Bogovi još uvijek hodaju zemljom, na usnama su imena poput Wotan, Freia i Erda. Tu je i mladi princ Siegfried, lovac na zmajeve u potrazi za božjom slavom, rastrgan između...

 • Чистите

  четврток

  1.10.20

  18:20

  Чистите

  Cleanskin (2012)

  Британскиот таен агент Ијан (Шон Бин) е на трага на една терористичка ќелија во Лондон. Негова цел е да го фати радикалниот исламист Аша, за кого никој не знае како изгледа. И додека тајните служби се во трка со...

 • Невозможна мисија

  четврток

  1.10.20

  18:40

  Невозможна мисија

  Mission: Impossible (1996)

  Том Круз е таен агент кој е наместен за смртта на својот шпионски тим. Бегајќи од владините убијци, тој се трка со времето за да остане чекор понапред од своите прогонители, доближувајќи се чекор поблизу до откривање...

 • Прстен Нибелунга

  четврток

  1.10.20

  18:45

  Прстен Нибелунга

  Ring of the Nibelungs (2004)

  "Prsten Nibelunga" priča je o davnoj Europi. Bogovi još uvijek hodaju zemljom, na usnama su imena poput Wotan, Freia i Erda. Tu je i mladi princ Siegfried, lovac na zmajeve u potrazi za božjom slavom, rastrgan između...

 • Лоши момци засекогаш

  четврток

  1.10.20

  19:00

  Лоши момци засекогаш

  Bad Boys for Life (2020)

  Маркус и Мајк мора да се соочат со нови проблеми – промени во кариерата и средовечна криза - кога му се придружуваат на новиот елитен тим АММО во полицијата на Мајами за да го соборат Армандо Армас, злобниот водач на...

 • Судниот ден

  четврток

  1.10.20

  21:00

  Судниот ден

  Doomsday (2008)

  Post-apokaliptična priča o grupi vojnika koja mora da se probije kroz opasnu zonu prepunu divljih kanibala kako bi pronašli lek za smrtnosni virus koji hara Velikom Britanijom. Nakon što opaki virus u Velikoj...

 • Еквилибриум

  четврток

  1.10.20

  21:00

  Еквилибриум

  Equilibrium (2002)

  При обид да им се стави крај на војните и да се задржи мирот, човештвото забранило со закон сè што предизвикува чувства: литература, музика и уметност. За да се спроведе законот, посебен вид полиција добива задача да...

 • Исчезната

  четврток

  1.10.20

  21:00

  Исчезната

  Gone (2012)

  Џил ќе се врати дома од работа и ќе открие дека нејзината сестра Моли е киднапирана. Пред една година, и Џил била грабната, но успеала да побегне, а сега е убедена дека се работи за истиот човек. Убиецот не остава...

 • Исчезната

  четврток

  1.10.20

  21:00

  Исчезната

  Gone (2012)

  Џил ќе се врати дома од работа и ќе открие дека нејзината сестра Моли е киднапирана. Пред една година, и Џил била грабната, но успеала да побегне, а сега е убедена дека се работи за истиот човек. Убиецот не остава...

 • Еквилибриум

  четврток

  1.10.20

  22:00

  Еквилибриум

  Equilibrium (2002)

  При обид да им се стави крај на војните и да се задржи мирот, човештвото забранило со закон сè што предизвикува чувства: литература, музика и уметност. За да се спроведе законот, посебен вид полиција добива задача да...

 • Џуманџи: Следното ниво

  четврток

  1.10.20

  22:55

  Џуманџи: Следното ниво

  Jumanji: The Next Level (2019)

  Група пријатели се враќа во Џуманџи за да спаси еден од своите, но ништо не е како што очекуваат. Играчите ќе треба да истражуваат непознати делови од претоплите пустини до снежните планини, за да избегаат од...

 • Проповедникот со митралез

  четврток

  1.10.20

  23:00

  Проповедникот со митралез

  Machine Gun Preacher (2011)

  Инспиративната вистинита приказна за Сем Чилдерс, поранешен трговец со дрога, кој минува низ неверојатна преобразба и станува спасител на стотици судански сирачиња кои се киднапирани и се присилени да станат војници....

 • Избришаниот

  четврток

  1.10.20

  23:10

  Избришаниот

  Erased (2012)

  Поранешен агент на ЦИА и неговата отуѓена 15-годишна ќерка се присилени да бегаат кога неговите работодавачи и двајцата ги означуваат за елиминација како дел од една голема меѓународна завера. Поранешниот агент на...

Почеток « 1 2 3 ... 17 18 19 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.