ФИЛМОВИ Страница 1

 • Момчето во пижами на риги

  четврток

  21.10.21

  20:00

  Момчето во пижами на риги

  The Boy in the Striped Pyjamas (2008)

  Низ очите на осумгодишно момче, во голема мера заштитено од реалноста на Втората светска војна, сведочиме за забранетото пријателство кое се создава помеѓу Бруно, синот на нацистичкиот командант, и Шмуел, еврејско...

 • Берлин капут

  четврток

  21.10.21

  20:45

  Берлин капут

  Berlin kaputt (1981)

  За тројицу младих партизана, Митра, Косту и Марка, дани победе и обнове ќе представљати романтично и драматично време пуно искушења, снова и чежњи. Митар ќе, омамљен девојачком лепотом, нестати у таласима реке. На дан...

 • Џи Ај Џо 2

  четврток

  21.10.21

  21:00

  Џи Ај Џо 2

  G.I. Joe Retaliation (2013)

  Американските херои се враќаат и се обвинети за ужасно злосторство што не го извршиле. Сега, Џи-Ај-Џовците повторно мораат да се соочат со својот смртен непријател Кобра, како и со опасните нови закани во владата....

 • Тајне Ватикана

  четврток

  21.10.21

  21:00

  Тајне Ватикана

  The Vatican Tapes (2015)

  Анѓела Холмс (Оливија Тејлор Дадли) је обична девојка са једноставним интересовањима и животом без трзавица. Нажалост, све се то мења када почиње да повреѓује особе око себе, доносеќи људима које воли озбиљне повреде...

 • Стрелац

  четврток

  21.10.21

  21:00

  Стрелац

  The Gunman (2015)

  Џим Теријер је бивши специјалац и агент обавештајне службе кога прогања прошлост. Осим што се бори са посттрауматским синдромом, Џим мора да скине и љагу са свога имена. Једина светла тачка у његовом животу је стара...

 • Вечно млад

  четврток

  21.10.21

  21:20

  Вечно млад

 • Мајка!

  четврток

  21.10.21

  22:00

  Мајка!

  Mother! (2017)

  Живеејќи мирен живот на село со својот маж поет (Хавиер Бардем), една млада жена (Џенифер Лоренс) започнува да се чувствува загрозена кога доаѓањето на еден мистериозен пар (Ед Харис и Мишел Фајфер) го нарушуваат...

 • Поглед на убиство

  четврток

  21.10.21

  22:55

  Поглед на убиство

  A View to a Kill (1985)

  Вадењето на микрочип од телото на колега агент го доведува Џејмс Бонд (Роџер Мур) до Макс Зорин, индустријалец кој е луд по моќ и кој планира да создаде светски монопол за микрочипови со уништување на калифорниската...

 • НОЖ У НАШИМ ЛЕЃИМА

  четврток

  21.10.21

  23:00

  НОЖ У НАШИМ ЛЕЃИМА

  TRESPASS AGAINST US (2016)

 • Вселенски војници 3

  четврток

  21.10.21

  23:20

  Вселенски војници 3

  Starship Troopers 3: Marauder (2008)

  Каспер ван Диен се враќа у новом наставку хит филма из 1997. о раси ванземаљаца званих „бубе”, који воде рат против Земље са циљем да униште човечанство. Џони Рико (Ван Диен) се враќа у прве борбене редове, док се...

 • Телохранител

  четврток

  21.10.21

  23:30

  Телохранител

 • Непобедливи

  четврток

  21.10.21

  23:47

  Непобедливи

  Invictus (2009)

  „Непобедливи“ на режисерот Клинт Иствуд ја раскажува инспиративната приказна за тоа како Нелсон Мандела (Морган Фримен) здружил сили со капитенот на рагби тимот на Јужна Африка, Франсоа Пиенар (Мет Дејмон) за да ја...

 • Непобедливи

  петок

  22.10.21

  00:05

  Непобедливи

  Invictus (2009)

  „Непобедливи“ на режисерот Клинт Иствуд ја раскажува инспиративната приказна за тоа како Нелсон Мандела (Морган Фримен) здружил сили со капитенот на рагби тимот на Јужна Африка, Франсоа Пиенар (Мет Дејмон) за да ја...

 • Багзи

  петок

  22.10.21

  00:35

  Багзи

  Bugsy (1991)

  Приказна за почетоците на Бенџамин „Багзи" Сигл во Лас Вегас.

 • Берлин капут

  петок

  22.10.21

  00:44

  Берлин капут

  Berlin kaputt (1981)

  За тројицу младих партизана, Митра, Косту и Марка, дани победе и обнове ќе представљати романтично и драматично време пуно искушења, снова и чежњи. Митар ќе, омамљен девојачком лепотом, нестати у таласима реке. На дан...

Почеток « 1 2 3 ... 12 13 14 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.