ФИЛМОВИ Страница 1

 • Кантри од срце

  недела

  5.12.21

  07:20

  Кантри од срце

  Country at Heart (2020)

  Надежната кантри пејачка (Џеси Шрам) се среќава со текстописец од Нешвил (Нијал Метер) во потрага по инспирација. Здружувајќи се да напишат песна, нивниот труд станува компликуван, но исходот е хит песна... И...

 • Божанствени дани

  недела

  5.12.21

  07:40

  Божанствени дани

  Days of Heaven (1978)

  Један од филмова с најпозитивнијом критиком, „Божанствени дани“, представља дирљиву причу о двојици мушкараца који воле исту жену. Ричард Гир, бегунац из чикашке сиромашне четврти, бори се са стидљивим Тексашанином за...

 • Сњежне невоље

  недела

  5.12.21

  08:05

  Сњежне невоље

  Debbie Macomber's Dashing Through the Snow (2015)

  Запевши на аеродрому уочи Божиќа, Асхлеy Харрисон прихвати понуду за пријевоз коју јој је кавалирски упутио Дасх Сутхерланд након што је управо унајмио посљедњи ауто у граду. И док пар путује на сјевер, упада у...

 • Ное

  недела

  5.12.21

  08:25

  Ное

  Noah (2014)

  Во свет уништен од човечкиот грев, Ное добива Божја мисија. Откако има сон во кој го гледа доаѓањето на ужасната поплава која ќе го уништи сиот живот на Земјата, тој добива упатства да изгради арка за да ги спаси...

 • И тогаш се појави ти

  недела

  5.12.21

  08:30

  И тогаш се појави ти

  Then Came You (2020)

  Анабела, осамена вдовица, патува околу светот со пепелта на својот сопруг за да ги посети омилените места од филмовите. Таа прво патува во Шкотска во чест на “Храбро срце“ и се запознава со Лорд Хауард Ауд, сопственик...

 • Писма за Јулија

  недела

  5.12.21

  08:35

  Писма за Јулија

  Letters to Juliet (2010)

  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се игра на сигурно и да се промени сопствениот живот. Тоа е...

 • Парада поноса

  недела

  5.12.21

  09:00

  Парада поноса

  Pride (2014)

  Филм “Парада поноса”, инспирисан стварним догаѓајима, говори о необичном пријатељству измеѓу групе велшких рудара у штрајку и лондонских геј и лезбејских активиста који прикупљају новац да прехране њихове породице у...

 • Мало парче од рајот

  недела

  5.12.21

  09:00

  Мало парче од рајот

  A Little Bit of Heaven (2011)

  Марли Корбет е уништена кога ја дознава дијагнозата дека има рак, иако ја прифаќа веста што е можно подостоинствено. Нејзиниот доктор е трогнат поради нејзиното патење и наскоро се вљубува во Марли... Марли Корбет е...

 • Kingston Avenue

  недела

  5.12.21

  09:35

  Kingston Avenue

  Kingston Avenue (2013)

  A short French film directed by Armela Hostiou. Vincent (Vincent Macaigne, who is also the co-writer) follows his beloved Barbara (Kate Moran) to New York. But they're not getting along anymore. Stubborn man in love...

 • Божиќ за памќење

  недела

  5.12.21

  10:40

  Божиќ за памќење

  Cherished Memories: A Gift to Remember 2 (2019)

  Док се Дарцy и Аиден припремају за свој други заједнички Божиќ, борба за спашавање друштвеног центра уједињује све и доноси незаборавне благдане.

 • Опа!

  недела

  5.12.21

  10:55

  Опа!

  Opa! (2005)

  Илјадници години на волшебниот грчки остров Патмос се разлеваат звуците на музика за танцување и смеата на нејзините жители. Но, со доаѓањето на срамежливиот археолог Ерик (Метју Mодин), следбеник на најновите...

 • Раѓањето на Исус

  недела

  5.12.21

  11:00

  Раѓањето на Исус

  The Nativity Story (2006)

  Ова е приказна за млада сопруга и идна мајка. Кога Мери сфаќа дека носи дете кое ќе го смени светот, таа ги открива својата внатрешна сила, верба и елеганција.

 • Маската на Зоро

  недела

  5.12.21

  11:30

  Маската на Зоро

  The Mask of Zorro (1998)

  Овај филм је романтична авантура о љубави и части, трагедији и тријумфу народа Мексика против гвооздене песнице Шпаније. То је уједно и напета прича о одметнику, јунаку кога једино знање у мачевању претвара у...

 • Божиќ на шкотските планини

  недела

  5.12.21

  11:35

  Божиќ на шкотските планини

  Christmas in the Highlands (2019)

  Блер е стручњак за парфеми и нејзиниот шеф ѝ се заканува со отказ ако не добие лиценца за еден редок шкотски парфем. Блер оди во Шкотска, но згодниот сопственик на парфимеријата, Алистер, не сака ни да слушне за...

 • Легенда за витезот

  недела

  5.12.21

  11:40

  Легенда за витезот

  A Knight's Tale (2001)

  Ово је на модеран начин, уз добру рок музику, испричана средњевековна прича о храбрости, романси и издаји, о групи младих људи који су кренули у авантруру... Вилиам Течер (Х. Ледгер) је сељак који се представља као...

Почеток « 1 2 3 ... 29 30 31 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.