ФИЛМОВИ Страница 1

 • Отров

  сабота

  26.9.20

  03:20

  Отров

  Toxin (2015)

  Priča o grupi prijatelja koji će se morati boriti za svoje živote kada se slučajno nađu u središtu tajne vojne baze u kojoj poznati naučnik pokušava napraviti vakcinu protiv smrtonosnog virusa, koristeći pri tome njih...

 • Betrayed

  сабота

  26.9.20

  03:45

  Betrayed

 • Петтиот бран

  сабота

  26.9.20

  04:00

  Петтиот бран

  The 5th Wave (2016)

  Во научно-фантастичниот трилер „Петтиот бран, четирите брана од сѐ посмртоносните вонземски напади го оставиле разурнат поголемиот дел од Земјата. Во атмосфера на страв и недоверба, Кејси (Клои Грејс Морец) е во...

 • Запознајте ги Спартанците

  сабота

  26.9.20

  04:35

  Запознајте ги Спартанците

  Meet the Spartans (2008)

  Кралот Леонидас на Спарта и неговата армија од 12 војници влегуваат во војна со Ксеркс од Персија, борејќи се до смрт за слободата на Спарта.

 • Стикс

  сабота

  26.9.20

  04:45

  Стикс

  Styx (2018)

  Успешна германска докторка го исполнува сонот да плови по Атлантскиот Океан. Таа е подготвена на сè – барем мисли дека е. Сепак, нејзината авантура е прекината кога наидува на брод преполн со бегалци. Рике – 40,...

 • Клуб на млади миљардери

  сабота

  26.9.20

  05:10

  Клуб на млади миљардери

 • Në Sytë e Saj

  сабота

  26.9.20

  05:15

  Në Sytë e Saj

 • Човек од интегритета

  сабота

  26.9.20

  06:20

  Човек од интегритета

  Lerd (2017)

  Film nakon kojeg su iranske vlasti uhapsile režisera Muhameda Rasulofa neposredno nakon što je film na Kanskom filmskom festivalu osvojio nagradu u selekciji Izvjestan pogled. Priča o korupciji i nepravdi u iranskom...

 • Уличен борец

  сабота

  26.9.20

  06:25

  Уличен борец

  The Street Fighter (1994)

  Građanski rat u Šedolou preti izrastanjem u globalni sukob kada general Bison zarobi 63 strana radnika. Udružene snage zapadnog sveta šalju tim komandosa koje predvodi Viliam Žil sa zadatkom sprečavanja nesreće. Žil...

 • Робин Худ

  сабота

  26.9.20

  06:25

  Робин Худ

  Robin Hood (2010)

  Во Англија од 13-от век, Робин (Расел Кроу) и неговата дружина одметници се соочуваат со корупцијата во локалното село и го предизвикуваат кралството да ја промени рамнотежата на моќта помеѓу кралот и сите негови...

 • Тоа е Холивуд

  сабота

  26.9.20

  06:30

  Тоа е Холивуд

  For Your Consideration (2006)

  Тројца актери дознаваат дека се зборува дека нивните настапи во филмот „Домот на Пурим", драма во средината на 1940-тите на американсксиот југ, се вредни за номинација за награда „Оскар".

 • Jetë e Përkryer

  сабота

  26.9.20

  07:10

  Jetë e Përkryer

 • Рио Кончос

  сабота

  26.9.20

  07:40

  Рио Кончос

  Rio Conchos (1964)

  Divlji zapad nedugo posle završetka američkog Građanskog rata. Nakon što je u pljački voza ukradeno hiljadu pušaka, pukovnik Wagner (W. Anderson) sazna da je oružje prodato Indijancima iz plemena Apača, pa zaključi da...

 • Резервни делови

  сабота

  26.9.20

  08:00

  Резервни делови

  Spare Parts (2015)

  Film reditelja Šona Meknamare je sjajan spoj mladih glumaca i iskusnih profesionalaca. Film „Rezervni delovi je istinita priča o četiri latinoamerička srednjoškolca koji osnivaju Klub za robotiku pod vođstvom novog...

 • Стари лавови

  сабота

  26.9.20

  08:15

  Стари лавови

  Secondhand Lions (2003)

  Приказна за едно срамежливо, младо момче, на прагот на полнолетството кое неговата неодговорна мајка го праќа да го помине летото со своите богати, ексцентрични вујковци во Тексас.

Почеток « 1 2 3 ... 22 23 24 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.