Филмови Страница 1

 • Мама Миа! Одиме Повторно

  среда

  24.7.24

  06:00

  Мама Миа! Одиме Повторно

  Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

  Придружете ѝ се на прославата, пејте и танцувајте и откријте како започна сè! Десет години откако филмот „Мама Миа!“ беше премиерно прикажан, поканети сте назад на магичниот грчки остров Калокери во ова музичко...

 • Приспивна песна

  среда

  24.7.24

  06:00

  Приспивна песна

  Cinco Lobitos (2022)

  Амаја штотуку станува мајка, а предизвикот е уште позначаен отколку што мислела. Кога нејзиниот партнер мора да замине неколку недели поради работа, таа решава да помине време со своите родители во едно прекрасно...

 • Истерувачи на духови

  среда

  24.7.24

  06:00

  Истерувачи на духови

  Ghostbusters (2016)

  „Истерувачи на духови“ го доживува своето долго очекувано враќање со урнебесни нови ликови. Триесет години по омилениот оригинален филм, режисерот Пол Фиг ни дава свеж поглед на оваа натприродна комедија, каде што...

 • Вљубената Стела

  среда

  24.7.24

  06:00

  Вљубената Стела

  Stella est amoureuse (2022)

  За Стела, тоа е нејзината последна година во средно училиште. Но таа вели дека не ѝ е грижа! Таа година го открива познатиот париски клуб, „Бан Душ“, 80-тите и неговите луди ноќи. Нејзините пријатели учат, татко ѝ...

 • Школото е наше

  среда

  24.7.24

  06:00

  Школото е наше

  L'école est à nous (2022)

  Вирџинија е новата наставничка по математика во средно школо. Кога сите нејзини колеги ќе решат да штрајкуваат, таа се понудува да остане и да се грижи за децата. Методот на Вирџинија е смел, едноставен, но...

 • Узвишење

  среда

  24.7.24

  06:35

  Узвишење

  High Ground (2020)

  Драма. Вративши се из Првог свјетског рата, бивши снајперист Травис ради као полицајац у сјеверној Аустралији. Кад једна од акција 1919. поѓе по злу, полиција побије готово цијело племе Yолнгуа, Абориџина који живе у...

 • Душкало и проколнатиот дворец

  среда

  24.7.24

  07:05

  Душкало и проколнатиот дворец

  Snuf de hond en het spookslot (2010)

  Германскиот овчар Сниф кој беше одгледан од страна на Том. Тој го научи кучето на многу трикови и заедно со неговата девојка Мирјам заминаа во интересна авантура. За време на летните празници Том престојува заедно со...

 • Мегаум

  среда

  24.7.24

  07:10

  Мегаум

  Megamind (2010)

  Мегаум е најбрилијантниот супер негативец во светот... а и најмалку успешниот. Низ годините, тој се обидува да го освои Метро Сити на секој можен начин. Секој обид му претставува еден огромен неуспех благодарение на...

 • Наркоза

  среда

  24.7.24

  07:45

  Наркоза

  Narcosis (2022)

  „Наркоза“ раскажува приказна полна со живот за љубовта и загубата. Тесно поврзано семејство е нарушено кога таткото не успева повторно да се појави на површина за време на професионално нуркање. Нема погреб, нема...

 • Аристотел и Данте ги откриваат тајните на универзумот

  среда

  24.7.24

  07:47

  Аристотел и Данте ги откриваат тајните на универзумот

  Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe (2022)

  Заснован на романот за млади на Бенџамин Алире Саенз, филмот се фокусира на пријателството помеѓу двајца млади мексиканско-американски осаменици во 1987 година во Ел Пасо, кои го истражуваат новото, необично...

 • Низ клучалката

  среда

  24.7.24

  07:50

  Низ клучалката

  Staring at Strangers (2022)

  Демијан штотуку доби отказ откако работел во истата компанија 20 години. По една лута и бурна реакција, тој бега од својот шеф и се крие на прво место што ќе го најде: гардеробер натоварен во комбе. Но, гардероберот,...

 • Морска искра

  среда

  24.7.24

  07:51

  Морска искра

  Sea Sparkle (2023)

  Рибар од Северното Море умира на море под мистериозни околности. Луѓето шепотат дека капетанот е виновен. Но неговата ќерка тинејџерка Лена се сомнева дека бродот не потонал случајно. Никој не ѝ верува, дури ни...

 • Мадагаскар: Прослава на љубовта

  среда

  24.7.24

  07:56

  Мадагаскар: Прослава на љубовта

  Madly Madagascar (2013)

  Вашите омилени пријатели од Мадагаскар одат на прекрасна авантура. Омилениот празник на Алекс (Бен Стилер), Денот на вљубените, носи смешни изненадувања и возбуда за целата банда. Мелман (Дејвид Швимер) планира големо...

 • Невозможна мисија

  среда

  24.7.24

  08:00

  Невозможна мисија

  Mission: Impossible (1996)

  Том Круз е таен агент кој е наместен за смртта на својот шпионски тим. Бегајќи од владините убијци, тој се трка со времето за да остане чекор понапред од своите прогонители, доближувајќи се чекор поблизу до откривање...

 • Барби

  среда

  24.7.24

  08:21

  Барби

  Barbie (2023)

  За да живееш во земјата на Барби, треба да бидеш совршен на совршено место. Освен ако немаш егзистенцијална криза. Или си Кен.

Почеток « 1 2 3 ... 54 55 56 » Крајот
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.