ФИЛМОВИ Страница 1

 • Евтини приказни

  среда

  26.2.20

  00:15

  Евтини приказни

  Pulp Fiction (1994)

  Животите на двајца платени убијци на мафијата, боксер, сопруга на гангстер и двајца ситни бандити се испреплетува во четири приказни за насилство и искупување.

 • Ђавоља гробница

  среда

  26.2.20

  01:05

  Ђавоља гробница

  The Devil's Tomb (2009)

  Grupa plaćenika pod zapovedništvom ratnog veterana Maka, zajedno sa tajanstvenim agentom američke obaveštajne službe Elisom ima zadatak da spasu naučnika koji radi na arheološkim iskopinama otkrvenim duboko u pustinji...

 • Неприjател

  среда

  26.2.20

  01:30

  Неприjател

  Enemy (2013)

  Priča o univerzitetskom profesoru Adamu (Jake Gyllenhaal) čija se veza s devojkom Meri (Melanie Laurent) bliži kraju. Jedne večeri Adam gleda film i primeti sporednog glumca koji neverovatno liči na njega. Postaje...

 • Танц со странец

  среда

  26.2.20

  02:35

  Танц со странец

  Dance with a Stranger (1985)

  Трагична, вистинита приказна за љубовната игра помеѓу богатиот плејбој Дејвид Блејкли и Рут Елис, гламурозна хостеса во ноќен клуб, која стана последната жена што била погубена во Британија. Филмот „Танц со странец“...

 • Пред зајдисонце

  среда

  26.2.20

  02:45

  Пред зајдисонце

  Before Sunset (2004)

  Девет години по првата средба на Џес и Селин, повторно се среќаваат на промоцијата на книгата на Џес во Франција.

 • Близнаци

  среда

  26.2.20

  04:00

  Близнаци

  Twins (1988)

  Физички совршен, но наивен човек оди да го бара изгубениот брат близнак кој е низок ситен криминалец.

 • кој е Бог?

  среда

  26.2.20

  04:15

  кој е Бог?

  Oh My God (2009)

  Хју Џекман, Ринго Стар, Сили и многу други славни личности го делат своето мислење за религијата и Господ. Документарецот навлегува во светот на сите религиозни погледи, вклучувајќи ги и атеистите. Режисерот Питер...

 • Живот со Грејс

  среда

  26.2.20

  05:45

  Живот со Грејс

  Getting Grace (2017)

  Грејс, тинејџерка која умира од рак, оди во погребално претпријатие за да открие што ќе се случи откако ќе умре, но на крај таа го учи чудниот директор Бил да го слави животот.

 • ЗБОГОМ МОЈА КРАЉИЦЕ

  среда

  26.2.20

  05:55

  ЗБОГОМ МОЈА КРАЉИЦЕ

  FAREWELL MY QUEEN (2012)

 • Лажго, лажго

  среда

  26.2.20

  06:00

  Лажго, лажго

  Liar Liar (1997)

  Адвокатот и патолошки лажго Флечер Рид, открива дека не може да каже лага 24 часа откако син му ја кажува својата роденденска желба. Тој се обидува да ги задржи својата фирма и својот живот кога неговата уста почнува...

 • Навивачки

  среда

  26.2.20

  07:35

  Навивачки

  Bring It on Again (2004)

  Кога група нови ученици не успева да стане дел од навивачкиот тим на својот колеџ, формира друг тим и се подготвува за натпревар.

 • Полицаец во градинка 2

  среда

  26.2.20

  08:00

  Полицаец во градинка 2

  Kindergarten Cop 2 (2016)

  U originalu iz 1990, Arnold Švarceneger je igrao policajca koji postaje nastavnik u vrtiću kako bi pronašao ženu i sina opasnog narko-bosa. Sada Dolf Lundgren igra FBI agenta na tajnom zadatku u prestižnoj školi, gde...

 • Рокенрол клинци

  среда

  26.2.20

  08:10

  Рокенрол клинци

  Rock-A-Doodle (1991)

  Chanticleeru je petao siguran kako njegovo kukurikanje izaziva izlazak sunca...The Grand Duke of Owl (Veliki Grof Ćukova), koji živi u blizini, je takođe uveren kako Chanticleer ima tu moć - i to mu se nimalo ne...

 • Стој! Или мајка ми ќе пука

  среда

  26.2.20

  09:05

  Стој! Или мајка ми ќе пука

  Stop! Or My Mom Will Shoot (1992)

  Кога врвниот детектив од Лос Анџелес, Џо Бомовски (Силвестер Сталоне), добива ретка посета од својата енергична мајка Тути (Естел Гети), неговиот живот станува хаотичен. Таа наскоро почнува да се меша во ергенскиот...

 • БАЈКА О ПРИНЦЕЗИ КАГУЈИ

  среда

  26.2.20

  09:55

  БАЈКА О ПРИНЦЕЗИ КАГУЈИ

  THE TALE OF THE PRINCESS KAGUYA (2013)

Почеток « 1 2 3 ... 19 20 21 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.