ФИЛМОВИ Страница 1

 • FILM ARTISTIK

  понеделник

  06.4.20

  22:30

  FILM ARTISTIK

 • Опасност од длабочините

  понеделник

  06.4.20

  22:50

  Опасност од длабочините

  The Shallows (2016)

  Додека сурфа на една изолирана плажа, Ненси навлегува во територијата на една голема бела ајкула. Иако се наоѓа на 200 метри од брегот, преживувањето се покажува како тешка работа за која ќе треба да вложи многу...

 • Платеник

  понеделник

  06.4.20

  23:10

  Платеник

  Mercenary for Justice (2006)

  Plaćenik Džon Siger ( Stiven Sigal) je najbolji u svom poslu. Tokom misije u Južnoj Africi njegov najbolji prijatelj Rejdio Džons strada, a Džon se vraća u SAD i preuzima brigu o njegovoj ženi Sondri i sinu Ediju....

 • Атентат - Сарајево 1914

  понеделник

  06.4.20

  23:15

  Атентат - Сарајево 1914

  Sarajevo - Das Attentat (2014)

  Triler proslavljenog austrijskog režisera Andreasa Prohaske usredsređuje se na sudbinu Lea Pfefera, istražnog sudije u postupku protiv sarajevskih atentatora Gavrila Principa. Film se usredsređuje na sudbinu Lea...

 • ВЕЋ МИ НЕДОСТАЈЕШ

  понеделник

  06.4.20

  23:30

  ВЕЋ МИ НЕДОСТАЈЕШ

  Miss You Already (2015)

  Iskrena i snažna priča prati dvije najbolje prijateljice Milly i Jess koje se poznaju od najranijeg djetinjstva. Nerazdvojne su i dijele sve - najskrivenije tajne, odjeću, čak i dečke, i jedna su drugoj podrška u svim...

 • Под јесењим Мјесецом

  вторник

  07.4.20

  00:00

  Под јесењим Мјесецом

  Under the Autumn Moon (2018)

  Tijekom potrage za odgovarajućim rančem, zaposlenica tvrtke za organizaciju pustolovina iznova otkriva ljubav prema prirodi.

 • Бели риби

  вторник

  07.4.20

  00:00

  Бели риби

  White Chicks (2004)

  Двајца отфрлени ФБИ-агенти работат во тајност на спречувањето на киднапирањето на сестрите Вилсон, наследнички на хотел.

 • Астрална подмуклост: Поглавље 2

  вторник

  07.4.20

  00:35

  Астрална подмуклост: Поглавље 2

  Insidious: Chapter 2 (2013)

  Nakon što su se rešili duhova koji su ih opsedali, porodica Lambert je uverena da je ono najgore iza njih. Međutim, ubrzo se počinju ponovo pojavljivati čudni i neobjašnjivi događaji, pa moraju otkriti tajnu iz...

 • Стотник

  вторник

  07.4.20

  00:55

  Стотник

  Centurion (2010)

  СТОТНИК се одвива за време на војната помеѓу римските војници и племето Пикти, при римското освојување на Британија во вториот век. 117 Н.Е. Римската Империја се протега од Египет до Шпанија и на исток, сѐ до Црното...

 • Тоа е само крајот на светот

  вторник

  07.4.20

  01:50

  Тоа е само крајот на светот

  It's Only the End of the World (2016)

  Луис, писател кој е смртно болен, се враќа дома по долго отсуство за да му каже на своето семејство дека умира.

 • Врколак

  вторник

  07.4.20

  02:15

  Врколак

  The Wolfman (2010)

  Бенисио Дел Торо игра благородник кој се враќа на својот семеен имот откако брат му исчезнува. Откако повторно се соединува со својот отуѓен татко, тој тргнува во потрага по убиецот на брат му... и открива ужасна...

 • Подмолно: Tрето поглавје

  вторник

  07.4.20

  02:20

  Подмолно: Tрето поглавје

  Insidious: Chapter 3 (2015)

  Новото поглавје на ужаснувачката хорор-серија ни прикажува како медиумот Елис Рејнер се согласува да ја користи својата дарба за да контактира со мртвите и да ѝ помогне на една тинејџерка која е нападната од...

 • Хитлерово свето благо

  вторник

  07.4.20

  02:55

  Хитлерово свето благо

  Hitler's Holy Treasure (2019)

  1945. godina. Vojnik u američkoj vojsci i stručnjak za srednjevekovnu svetu umetnost dobija zadatak da pronađe nestale dragulje iz krune Svetog rimskog carstva, nekada skrivane u nacističkom bunkeru.

 • Атентат - Сарајево 1914

  вторник

  07.4.20

  03:15

  Атентат - Сарајево 1914

  Sarajevo - Das Attentat (2014)

  Triler proslavljenog austrijskog režisera Andreasa Prohaske usredsređuje se na sudbinu Lea Pfefera, istražnog sudije u postupku protiv sarajevskih atentatora Gavrila Principa. Film se usredsređuje na sudbinu Lea...

 • Прашај ме што сакаш

  вторник

  07.4.20

  03:25

  Прашај ме што сакаш

  Ask Me Anything (2014)

  Убавата, дива и помалку изгубена, Кејти Кампенфелт прави пауза една година пред да се запише на факултет, за да се пронајде себеси. Таа ги прибележува своите авантури на еден анонимен блог, во кој ги открива своите...

Почеток « 1 2 3 ... 21 22 23 » Крајот
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.