СОДРЖИНА

Моника, 13-годишна литванска пејачка, доаѓа во Даблин со нејзината мајка пијанистка и заборавната баба. Кога мајка ѝ ја продава нивната клавијатура, Моника одбива да се откаже од нејзиниот сон за успех и кова план да ја поврати назад.
Оваа приказна за растење ја следи Моника, 13-годишна Литванка, неколку недели откако доаѓа во Даблин со мајка ѝ и баба ѝ. Моника сонува да стане славна музичарка. Откако таа и мајка ѝ свират на еден погреб, тие се поканети од еден мистериозен постар музички импресарио да свират во „Замокот“, но мајка ѝ е реалист и наместо тоа, таа ја продава клавијатурата. Моника е принудена на очајни мерки со цел да собере пари за одново да ја изнајми “нејзината“ клавијатура и да ја зграпчи животната шанса и да си ги оствари соништата.

Слики

ЗамокотЗамокотЗамокотЗамокотЗамокотЗамокотЗамокотЗамокотЗамокотЗамокот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Случајна дела насиља (2019)

  понеделник
  image
  Које су стварне последице када живот почне да опонаша уметност? Творац стрипова Тод Вокли, његова супруга Кети, асистенткиња Аурора и најбољи пријатељ, власник...
 • ПОКРИТИЕ (2007)

  понеделник
  image
  Кога Рајан Чемберс е убиен на Нова Година, главна сомнителна е Валери Мас, чиј живот се превртел наопаку кога дознала за двојниот живот на нејзиниот сопруг....
 • Опчињен (2017)

  понеделник
  image
  An injured Union deserter finds refuge at an all-female Southern boarding school during the Civil War. Soon, sexual tensions lead to dangerous rivalries as the...
 • Сосема лично (2009)

  понеделник
  image
  Валтер ја загуби сестра си, Линда го загуби сопругот а две семејства се уништени. Секој од нив бара начин да се справи со болката на патот меѓу загубата и љубовта...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.