poster

Las Vegas Lady

Las Vegas Lady (1975)

Режисер: Noel Nosseck

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.5/10

СОДРЖИНА

In Las Vegas, Lucky and two of her girlfriends, Carol and Lisa, plan to steal half a million dollars from the sadistic manager of the Circus Circus Casino. A shadowy man is their contact and organizer. Each of the women could be a weak link in a scheme that has to be flawless: Lucky's boyfriend is a security officer at the casino, Lisa is a trapeze artist who's now plagued with vertigo, and Carol is in debt to a nasty thug - plus, as a Black woman, she's subject to additional harassment. Can the gals pull off the heist, or is the plan, with it's mysterious organizer, too complicated to succeed?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Америчка пасторала (2016)

  image
  Филм, заснован на роману добитника Пулицерове награде Филипа Рота, слика време великих политичких превирања и као последицу, рушење америчке породице и „америчког...
 • Гвоздени пољубац (1964)

  image
  Проститутка Кели долази у градиќ у Америци, и након ноќи проведене са полицајцем Грифом, одлучи променити свој живот и запошљава се у дечијој болници као...
 • Изправителен дом (2010)

  image
  Тројца малолетни деликвенти се осудени на робија во поправен дом, каде ќе се најдат опкружени со банди, смрт и постојани закани.
 • Булевар Лондон (2010)

  image
  По отслужувањето на затворската казна, Мичел (Колин Фарел), има намера да води чесен живот, па наскоро се вработува како телохранител на ѕвездата Шарлот (Кира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.