poster

До твојата последна смрт

To Your Last Death (2019)

Режисер: Jason Axinn

рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Излегувајќи како единствена преживеана од изопачената игра на татко ѝ, Миријам добива понуда од натприродниот Господар на играта да се врати во времето и да се обиде одново. Ако сака да ги спаси своите, таа мора пак да го преживее кошмарот.
Натприродниот Господар на играта ѝ дозволува на Миријам да се врати во времето и да стане единствена преживеана во смртоносната игра водена од нејзиниот лут татко кој е обземен со одмазда. Следете ја оваа фантастична и добро осмислена авантура во којашто Миријам мора да ја преживее не само ѓаволската и крвава тактика на татко ѝ, туку и постојано променливите правила на Господарот на играта. Ако ја игра играта како што треба, таа и нејзините блиски ќе преживеат, но таа прво ќе мора да ја преживее најстрашната ноќ во својот живот.

Слики

До твојата последна смртДо твојата последна смртДо твојата последна смртДо твојата последна смртДо твојата последна смртДо твојата последна смртДо твојата последна смртДо твојата последна смрт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Необични басни: Желката против зајакот (2008)

  вторник
  image
  Желката и зајакот не се сакаат баш многу. Си штетат себеси на секој чекор. За да се утврди конечно кој е подобар, одлучуваат да учествуваат во големата трка на...
 • Спејс Џем: Ново наследство (2021)

  вторник
  image
  НБА шампионот и глобална икона Леброн Џејмс оди во епска авантура заедно со безвременскиот Душко Долгоушко во оваа анимирана акциска комедија. Ова преобразувачко...
 • Кловн (2020)

  вторник
  image
  Инспириран од истоимената книга од Квентин Блејк, „Кловн“ на Луиџи Берио е получасовна анимација која ги прикажува авантурите на малиот кловн-играчка, кој е...
 • Тајниот агент Мјау (2018)

  вторник
  image
  Марни е мала, трнлива мачка која верува дека е волшебно дете. Таа живее како принцеза и добива се што ќе посака, бидејќи нејзината сопственичка - Росалинда ја има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.